05/02/2020
West Side (old) - - - - - 30 -
Stefanina Timberwolves - - - - - 85 -

Καθαρή επικράτηση για τους Λύκους Στεφανινών!

Επιβλητικοί οι Λύκοι, έδειξαν πόσο πολύ ήθελαν τη νίκη και το καλύτερα πλασάρισμα στη βαθμολογία εν όψει των επικείμενων play off. Μπήκαν πολύ δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και με 13 πόντους του Καλέση σε αυτό, πήραν μεγάλη διαφορά. Από τους γηπεδούχους West Side, Σλιουπκίδης και Ρώψης πέτυχαν από δύο πόντους. Σκορ δεκαλέπτου 04-19.

Το δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο. Η διαφορά αυξήθηκε, ο Σμυρνιός και ο Καλέσης ευστοχούσαν από παντού. Από τους West Side, τους μοναδικούς δύο πόντους του δεκαλέπτου πέτυχε ο Γιάννης Ρώψης. Σκορ ημιχρόνου 06-41.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ξύπνησαν και σκόραραν πιο εύκολα, αλλά το παιχνίδι μάλλον είχε κριθεί. Τρία τρίποντα από τους Σλιουπκίδη, Ρώψη και Αραμπατζή έδωσαν ψυχολογία στους γηπεδούχους. Από την άλλη, τρία συνεχόμενα τρίποντα σκόραρε ο Χρήστος Πολυχρονιάδης.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι West Side πέτυχαν 11 πόντους, οκτώ ο Βουλγαράκης και τρεις ο Σαρόγλου. Από τους Λύκους ήταν σειρά του Κατσαούνη ο οποίος πέτυχε εννιά πόντους. Τέλος αγώνα και σκορ 30-85 υπέρ των Λύκων.

West Side (Φρατζούλης): Φρατζούλης, Αλτίνογλου 2, Αραμπατζής 3(1), Σαρόγλου 4, Θεοχαρόπουλος, Βουλγαράκης 9, Τριανταφυλλίδης Χ., Σλουπκίδης 5(1), Τριανταφυλλίδης Α., Σιδηράς, Ρώψης 7(1).

Λύκοι Στεφανινών (Γεωργιάδης – Παχούμης): Αλβανός, Πολυχρονιάδης Χ. 15(3), Κατρανίτσας 7(1), Καλέσης 21, Πολυχρονιάδης Γ., Σμυρνιός 10, Τσορλίδης, Γεροβασιλείου 8, Κατσαούνης 15, Παχούμης 2, Ιορδανίδης 3(1).

Τι μας άρεσε: Παρά το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο που έκαναν οι γηπεδούχοι West Side, στην επανάληψη δε το έβαλαν κάτω και εμφανίστηκαν εμφανώς βελτιωμένοι.