18/10/2023
Hellas Paper Bears 13 22 18 11 - 64 -
Sicarios BC 21 25 22 17 - 85 -

Καθαρή νίκη για τους Sicarios BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικό, αλλά οι Sicarios κατάφεραν να κερδίσουν μια μικρή προβάδισμα. Οι Πανταζής, Παπασταθόπουλος και Μουστάκης  των Sicarios πραγματοποίησαν εξαιρετικές επιθέσεις και αποτελεσματικές άμυνες, που τους έδωσαν το προβάδισμα με 13-21.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Sicarios να επεκτείνουν το προβάδισμά τους με εξαιρετικά καλές αποδόσεις στην επίθεση και αμυντική πίεση. Οι παίκτες των Hellas Paper Bears, όπως οι Καραγκούνης,Παλιογιάννης και Πολυγχρονιάδης Χρήστος, προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά το ημίχρονο ήρθε με σκορ 35-46 υπέρ των Sicarios.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε παρόμοια σκηνικά, με την ομάδα των Sicarios να συνεχίζει να κυριαρχεί. Οι παίκτες των Hellas Paper Bears προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι, αλλά οι Sicarios διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 53-68.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Sicarios  διατήρησαν την πλεονεκτική τους θέση και εξασφάλισαν μια ευκρινή νίκη με σκορ 64-85. Αυτός ο αγώνας αποδείχθηκε μια εντυπωσιακή επίδειξη δεξιοτήτων και αποφασιστικότητας από τους Sicarios, που τελικά κατάφεραν να κυριαρχήσουν σε όλα τα δεκάλεπτα και να αναδειχθούν νικητές.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Παπασταθόπουλος Ανδρέας ο οποίος πέτυχε Double Double με 16 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Από τους Hellas Paper Bears ξεχώρισε ο Καραγκούνης Ιωακείμ με 24 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Hellas Paper Bears: Καραγκούνης 24(2), Νικηφόρος 8, Παλιογιάννης 17, ΠολυγχρονιάδηςΘ. 3(1), ΠολυγχρονιάδηςΙ. 2, ΠολυγχρονιάδηςΧρ. 10(2)