02/04/2024
Mammoth 6 15 4 16 - 41 -
Sky is the limit 11 14 20 12 - 57 -

Καθάρισαν στην τρίτη περίοδο οι Sky is the limit!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Sky is the limit προηγείται με 6-11. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Λεφάκης Δημήτριος και Λεφάκης Αργύρης από τους Sky is the limit ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε απόλυτη ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 15-14 υπέρ των Mammoth. Οι Mammoth δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια απρόσμενη ανατροπή, καθώς οι Sky is the limit αύξησαν το σκορ στο 25-45. Οι Λεφάκης Δημήτριος, Λεφάκης Αργύρης και Καφάσης Θρασύβουλος έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Mammoth ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Sky is the limit να διατηρούν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 41-57. Οι παίκτες των Sky is the limit παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με επιτυχία.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτριος Λεφάκης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 16 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Mammoth είναι ο Γεώργιος Μακρής ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Mammoth: Καραγκούνης 4, Λιάκος 12(1), Μακρής 17(2), Μπούχαλης 2, Νικολαΐδης, Φαράντος 4, Χαλκιαδάκης 2

Sky is the limit: Καλαϊτζής, Καρυοφύλλης 5(1), ΚαφάσηςΠ. 9, ΚαφάσηςΘ. 11, Κοτζαδάμης 2, Κούτσαρης, ΛεφάκηςΑ. 10(1), ΛεφάκηςΔ. 16(4), Νάσκος 4