01/12/2023
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ BC 10 13 15 8 - 46 -
Τα Βουνά 14 19 9 19 - 61 -

"Καθάρισαν" τα Βουνά, κάνοντας τρομερό δεύτερο ημίχρονο

Ντάρι Ντάρι και Βουνά τέσταραν τις δυνάμεις τους μέσω των υποχρεώσεων τους για τη Master League. Ένα αρκετά ωραίο παιχνίδι που έβγαλε νικητές τους φιλοξενούμενους με επιμέρους σκορ στο δεύτερο μέρος 21-38.

Στην αρχή του αγώνα, τα Βουνά μπήκαν με αρκετό ρυθμό δείχνοντας πως είναι αρκετά έτοιμοι να αντιμετωπίσουν τους αντιπάλους τους. Στη συνέχεια, οι Ντάρι Ντάρι προσπάθησαν να μπουν στην εξίσωση του αγώνα και τελείωσαν το πρώτο δεκάλεπτο στο -4 (10-14). Με την έναρξη της δεύτερης περιόδου, οι γηπεδούχοι θέλησαν να συνεχίσουν να είναι ανταγωνιστικοί και τρέχοντας ένα σερί θα πήγαιναν προηγούμενοι στο ημίχρονο με 25-23.

Στην επανάληψη, τα πράγματα θα ήταν εντελώς διαφορετικά. Τα Βουνά πλέον αποφασισμένα να μη δώσουν ελπίδες στους Ντάρι Ντάρι και έχοντας την πλειοψηφία των παικτών τους σε καλό βράδυ, θα έπαιρναν για αρχή προβάδισμα 4ων πόντων στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (38-42). Το σκορ παρέμενε κοντά, όμως η εικόνα στην τελευταία περίοδο θα έδινε τη νίκη στα Βουνά. Έτρεξαν ένα 8-19 και έφυγαν με το ροζ φύλλο από το Promitheas Park.