07/10/2023
Rising Suns 13 12 9 15 - 49 -
Big Babes 21 18 17 17 - 73 -

Καθάρισαν την νίκη οι Big Babes!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικό, αλλά οι Big Babes κατάφεραν να κερδίσουν μια μικρή προβάδισμα. Οι Πατσιανίδης, Τερζίδης και Δατσέρης των Big Babes πραγματοποίησαν εξαιρετικές επιθέσεις και αποτελεσματικές άμυνες, που τους έδωσαν το προβάδισμα με 21-13.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Big Babes να επεκτείνουν το προβάδισμά τους με εξαιρετικά καλές αποδόσεις στην επίθεση και αμυντική πίεση. Οι παίκτες των Rising Suns, όπως οι Αναστασιάδης, Χατζηεμμανουήλ και Τζωρτζίου, προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά το ημίχρονο ήρθε με σκορ 39-25 υπέρ των Big Babes.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε παρόμοια σκηνικά, με την ομάδα των Big Babes να συνεχίζει να κυριαρχεί. Οι παίκτες των Rising Suns προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι, αλλά οι Big Babes διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 56-34.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Big Babes διατήρησαν την πλεονεκτική τους θέση και εξασφάλισαν μια ευκρινή νίκη με σκορ 73-49. Αυτός ο αγώνας αποδείχθηκε μια εντυπωσιακή επίδειξη δεξιοτήτων και αποφασιστικότητας από τους Big Babes, που τελικά κατάφεραν να κυριαρχήσουν σε όλα τα δεκάλεπτα και να αναδειχθούν νικητές.

MVP του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Ιατρίδης ο οποίος πέτυχε 8 πόντους και πήρε 12 ριμπάουντ.

Για τους Rising Suns αυτός που ξεχώρισε είναι ο Όθων Κατάκης ο οποίος πέτυχε 9 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Rising Suns: Αναστασιάδης 11 (2) , Χατζηεμμανουήλ 11 (1) , Κουτσιβίτης 2 , Κατάκης 9 , Μάρκος , Τζωρτζίου 11 , Αναγνωστόπουλος 5 , Μυρίσας

Big Babes: Μπούζης , Πατσιανίδης 13 (3) , Ιατρίδης 8 (1) , Τσιρώνης 8 , Τερζίδης Ν. 11 (1) , Τερζίδης Σ. 5 (1) , Δατσέρης 12 (2) , Κουτσιανούδης 3 , Παουλεάνου 8 (2) , Χαλκίδης , Μεγαλόπουλος 5 (1)