04/07/2022
Sun City Spurs 17 16 17 15 - 65 -
Brothers United 7 8 22 6 - 43 -

Καθάρισαν την πρόκριση οι Sun City Spurs!

Την Κυριακή το απόγευμα 3 Ιουλίου στο Basketaki Arena, οι Sun City Spurs έκαναν πολύ σημαντικό βήμα πρόκρισης, καθώς επικράτησαν σχετικά άνετα με 65-43, απέναντι στους Brothers United.

Οι Spurs είχαν τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο και με το δίδυμο Μελισσάρη με 6 και Σαμπάνη με 5 πόντους αντίστοιχα να τους οδηγεί, κρατούσαν προβάδισμα με 17 – 7. Για τους Brothers ξεχώρισε ο Καράμπελας με τρίποντο, με Ρούλια και Πίτο να πετυχαίνουν από ένα καλάθι.

Στο ίδιο έργο θεατές ήμασταν και στην δεύτερη περίοδο, με τους Sun City να ανεβάζουν την διαφορά στους 18 στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Μαγγωνάκης πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα με 5 πόντους, με τον Κυριαζίδη να ακολουθεί με τρίποντο και τέσσερις ακόμα διαφορετικούς παίκτες να βρίσκουν τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Πίτος με 6 πόντους, για το 33 – 15.

Οι Brothers έκαναν πολύ δυνατό ξεκίνημα στο τρίτο δεκάλεπτο και με τους Καράμπελα με 7 και Αβούρη με 6 πόντους να ηγούνται στην επίθεση , πλησίασαν 35-26. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με 5 πόντους του Κυριαζίδη