26/07/2021
Lockers 12 26 15 17 - 70 -
Valtons 21 25 17 18 - 81 -

Καθάρισαν το παιχνίδι οι Valtons!

Μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι οι Valtons και με τον Πράντζο να ξεκινάει ζεστός τελείωσαν την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 12-21. Ο Πράντζος είχε εννέα πόντους και ο Μπίλιος με τον Τασούδη είχαν από τέσσερις. Για τους Lockers ο Κατσουπάκης είχε τέσσερις πόντους και ο Λυπηρίδης με τον Τσουματίδη είχαν από τρείς πόντους.

Στη δεύτερη περίοδο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο για τις δύο ομάδες με τους Valtons να βρίσκουν λύσεις στα ξεσπάσματα των Lockers. Ο Αλεξανδρίδης πέτυχε 13 πόντους και ο Καλούτσικος με τον Τασούδη είχαν από τέσσερις. Απο τους Lockers ξεχώρισε ο Τσουματίδης με πέντε πόντους και οι Τερζάκης, Αλεξιάδης με τέσσερις. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 38-46.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι Valtons ήταν πιο συγκεντρωμένοι και δίκαια τελείωσαν την τρίτη περίοδο προηγούμενοι με 53-66. Ο Αλεξανδρίδης είχε έξι πόντους και ο Καλούτσικος τέσσερις για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Τσουματίδης είχε εφτά πόντους για τους γηπεδούχους.

Στην τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την διαφορά που είχαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Ο Γκρεκίδης πέτυχε έξι πόντους και ο Μπακατσής πέντε για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Τσουματίδης είχε εννέα πόντους για τους Lockers. Το τελικό σκορ του αγώνα ήταν 70-81

Lockers: Κατσουδάκης 8, Σιώπης 4, Αλεξιάδης 6, Μυγδανάλευρος 0, Κεχαγιάς 5, Τερζάκης 8 (1τρ.), Ταχτσίδης 2, Καντζαρίδης 5, Τσουματίδης 24 (6τρ.), Λυπιρίδης 8 (2τρ.), Γιώγιος 0

Valtons: Πράτζος 11, Γκρεκίδης 6 (2τρ.), Αλεξανδρίδης 21 (1τρ.),, Οικονόμου 0, Πολυμέρου 3 (1τρ.), Μπακατσής 7 (1τρ.), Μπίλιος 13 (1τρ.), Καλούτσικος 12, Τασούδης 8

Τι μας άρεσε: Ο Αλεξανδρίδης έκανε ένα εκπληκτικό παιχνίδι για τους Valtons οδηγώντας τους στη νίκη.