01/10/2021
Beer Team 10 6 9 18 - 43 -
Gkrouvaloi 4 8 14 10 - 38 -

Καθάρισε στο τέλος η Beer Team!

Την Παρασκευή το βράδυ 1 Οκτωβρίου, σε ένα παιχνίδι με πολύ δυνατές μονομαχίες και πάρα πολλά φάουλ, η Beer Team κατάφερε να επικρατήσει με 43-38 των Gkrouvalon.

Η Beer Team ήταν καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Ανδρέα Μαυράκη να δίνει το σύνθημα με δύο τρίποντα και τους Θεοδοσόπουλο, Κρεκούκη να βάζουν από ένα δίποντο, ενώ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν μόνο ένα καλάθι εντός πεδιάς με τον Βόρδο και δύο βολές(10-4).

Αρκετά άστοχες οι δύο ομάδες στην δεύτερη περίοδο με το σκορ να μένει χαμηλά. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν 6 πόντους με Ανδρόνικο, Κρεκούκη και Α.Μαυράκη και οι Gkrouvaloi απαντούσαν με Σεραφή(4),Νικολόπουλο(3) και Βόρδο. Σκορ ημιχρόνου 16-14.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με δύο τρίποντα του Καλογερόπουλου για την φιλοξενούμενη ομάδα και τον Θεοδοσόπουλο να απαντά για το 19 – 20. Στην συνέχεια οι Gkrouvaloi βρήκαν λύσεις στην επίθεση με Τσερκέζη(5) και Σεραφή ανοίγοντας την διαφορά(20-28), αλλά ένα μίνι ξέσπασμα των γηπεδούχων με Ανδρόνικο και Φίκαρη διαμόρφωσε το 25-28.

Η Beer Team μπήκε αγριεμένη στην τέταρτη περίοδο και με πρωταγωνιστές του Ανδρόνικο(7) και Θεοδοσόπουλο , ξέφυγε 35-30.Με τρία λεπτά να απομένουν για την λήξη του αγώνα , ο Παπαδάμ πάλευε μόνος του με 7 πόντους να δώσει την νίκη στους Gkrouvalous, αλλά η Beer Team είδε τον Ανδρόνικο με 8 πόντους να την παίρνει στις πλάτες του και με τον Θεοδοσόπουλο να βάζει το λιθαράκι του, επικράτησε με 43-38!

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Σπύρος Ανδρόνικος με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σωτήρης Παπαδάμ με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Η Beer Team είχε 10 /40 δίποντα, 3 / 20 τρίποντα, 15 /54 βολές, κατέβασε 34 ριμπάουντ, μοίρασε 10 ασίστ, έκλεψε 14 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 14 λάθη. Οι Gkrouvaloi είχαν 9 / 22 δίποντα, 3 / 21 τρίποντα, 13 / 57 βολές, κατέβασαν 49 ριμπάουντ, μοίρασαν 7 ασίστ, έκλεψαν 6 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 30 λάθη.

Beer Team(Μαυράκης): Ανδρόνικος 15, Βασιλικός, Γρατσίας, Θεοδοσόπουλος 11, Καταγάς, Κρεκούκης 3 (8ρ.), Λαγουτάρης 4(3κλ.), Α. Μαυράκης 8 (3κλ.), Μ. Μαυράκης, Φίκαρης 2.

Gkrouvaloi (Παπαδάμ): Βόρδος 4 (8ρ.), Καλαφατάκης 2, Καλογερόπουλος 6, Μαξούρης, Μπουτσίνης, Νικολόπουλος 5, Παπαδάμ 9 (9ρ.), Σεραφής 7(11ρ.), Τσερκέζης 5 (8ρ.), Χαλδαιάκης.

Τι μας άρεσε: Το πάθος των δύο ομάδων για τη νίκη!