21/10/2023
Sintrim Team 21 18 10 19 - 68 -
Big Babes 37 26 15 23 - 101 -

Κατοστάρα οι Big Babes!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ενθουσιασμό, και από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Big Babes επέδειξαν την ανωτερότητά τους. Οι Sintrim, με τους πολύ ικανούς παίκτες τους, Λιβέρη, Τουρόγλου και Σαλαβάτη, δυσκολεύτηκαν να ανταπεξέλθουν στην πρόκληση, και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 21-37 υπέρ των Big Babes.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η διαφορά στο σκορ διατηρήθηκε και διευρύνθηκε. Οι Big Babes, με τους εξαιρετικούς Τσιρώνη, Μεγαλόπουλο και Ιατρίδη, συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση σε επίθεση και άμυνα. Οι Sintrim βρέθηκαν σε δύσκολη θέση, και το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 39-63 υπέρ των Big Babes.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η διαφορά στο σκορ έγινε ακόμη πιο εμφανής. Οι Big Babes συνέχισαν να επιδεικνύουν εντυπωσιακή απόδοση, και οι Sintrim δυσκολεύονταν να αντισταθούν στον ρυθμό τους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 49-78 υπέρ των Big Babes.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sintrim προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά η ανωτερότητα των Big Babes ήταν αναντικατάστατη. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ 68-101 υπέρ των Big Babes, καθιστώντας τους νικητές της αναμέτρησης.

MVP του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Τσιρώνης ο οποίος έβαλε 27 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Για την Sintrim άξιος αναφοράς είναι ο Κωνσταντίνος Λιάτσικος ο οποίος πέτυχε 8 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Λιβέρης 9 (1) , Καζαντζής 2 , Τουρόγλου 9 (3) , Σαλαβάτης 8 , Τσιότρας 8 (1) , Σταυρίδης 3 (1) , Χατζηκυριάκου 2 , Μεταξούδης 2 , Μητσάκης , Λιατσικος 8 , Haluz 8 , Leyssens 9 (3)

Big Babes: Τερζίδης Ν. 9 (1) , Χαλκίδης 8 (2) , Μπούζης , Τερζίδης Σ. , Μεγαλόπουλος 13 (3) , Τσιρώνης 27 (1) , Κολοβός 4 , Πατσιανίδης 8 (2) , Δατσέρης 6 (2) , Ιατρίδης 17(1) , Παουλεάνου 9 (2)