26/04/2024
Kamptzida lizards 17 26 24 16 - 83 -
Agxialos Legends 18 25 10 24 - 77 -

Κέρδισαν την μάχη αλλά όχι τον πόλεμο οι Kamptzida Lizards!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια δυναμική έναρξη, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν ισορροπημένο παιχνίδι. Οι παίκτες των Lizards, Ζαγαρτζιλής, Λίγκος και Αρβανίτης, προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους προς το προβάδισμα, αλλά οι αντίπαλοί τους, οι Παράσχος και Καραγκιαούρης του Agxialo, αντέδρασαν με αποφασιστικότητα. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με πολύ κοντινό σκορ, 17-18 υπέρ του Agxialo, υποδηλώνοντας έναν αμφίρροπο αγώνα.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, η ένταση αυξανόταν και ο ανταγωνισμός γινόταν ακόμη πιο έντονος. Οι Lizards και το Agxialo είχαν μια δυναμική ανταλλαγή  με τους παίκτες και τις ομάδες να ανταποκρίνονται με αποφασιστικότητα και αποτελεσματικότητα. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 43-43, δείχνοντας την ισορροπία και την αμφίρροπη φύση του αγώνα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Lizards κατάφεραν να ανατρέψουν το ματς προς όφελός τους. Οι Ζαγαρτζιλής, Λίγκος και Αρβανίτης ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίθεση, ενώ η άμυνά τους ήταν αδιάπραγματευτα στιβαρή. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 67-53 υπέρ των Lizards, δείχνοντας την επικράτησή τους και την ανατροπή στο ματς.

Παρά τη δυναμική εμφάνιση των Lizards στο τρίτο δεκάλεπτο, το Agxialo δεν παρέδωσε εύκολα. Οι παίκτες του πάλεψαν με αποφασιστικότητα και πνεύμα αντίστασης στο τέταρτο δεκάλεπτο, προσπαθώντας να μειώσουν τη διαφορά. Παρόλα αυτά, οι Lizards κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 83-77 υπέρ τους.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Φώτης Αρβανίτης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τον Agxialo είναι ο Μιχάλης Παράσχος που έβαλε 24 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Kamptzida Lizards: Μουρατίδης 6 (1) , Ζαγαρτζιλής 21 (5) , Λίγκος 18 (3) , Καρακίτσιος 11 , Κουκούλης 5 (1) , Αρβανίτης 18 , Πιπερίδης 4

Agxialos Legends: Καραγκιαούρης 19 , Πρωτογερόπουλος 9 (1) , Παράσχος 24 (6) , Παπαγεργίου 4 , Ψάλτης 15 (4) , Οικονόμου 6 (1)