19/01/2024
The Toy Men 11 22 15 17 - 65 -
SugarDaddys 17 11 17 24 - 69 -

Κέρδισαν την μάχη οι Sugar Daddys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με αμφίρροπο πνεύμα, καθώς οι δύο ομάδες παρουσίασαν υψηλό επίπεδο παιχνιδιού. Οι παίκτες Λογγινίδης και Τσουκαλάς των Toy Men έδειξαν αποφασιστικότητα και εξαιρετικές ικανότητες, ενώ οι Sugar Daddys με τους Κυριακίδη, Κεσίδη και Παπαδόπουλο έκαναν αισθητή την παρουσία τους. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 11-17 υπέρ των Sugar Daddys.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Toy Men αντέδρασαν εντυπωσιακά και ανέβασαν τον πήχη του παιχνιδιού. Οι Λογγινίδης και Τσουκαλάς συνεργάστηκαν αρμονικά, ενώ η ομάδα των Sugar Daddys προσπαθούσε να ανταποκριθεί. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 33-28 υπέρ των Toy Men, καταδεικνύοντας μια ανατροπή στο παιχνίδι.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, η ένταση αυξάνονταν και το τρίτο δεκάλεπτο δεν αποτέλεσε εξαίρεση. Οι δύο ομάδες παρουσίασαν εξαιρετική αγωνιστική διάθεση, με τους παίκτες να επιδεικνύουν δεξιότητες και πάθος. Οι Sugar Daddys κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα με σκορ 48-45, ενώ οι Toy Men παραμέναν σε απόσταση αναπνοής.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η αγωνία έφτασε σε ύψη. Οι δύο ομάδες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, αλλά οι Sugar Daddys διατήρησαν τον έλεγχο. Οι Κυριακίδης, Κεσίδης και Παπαδόπουλος προσέφεραν σημαντικά καλάθια, ενώ οι Toy Men πάλευαν για την επιστροφή στο παιχνίδι. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 65-69 υπέρ των Sugar Daddys.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Δημήτρης Κεσίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Toy Men είναι ο Θεόδωρος Λογγινίδης ο οποίος άγγιξε το Double Double με 15 πόντους και 9 ριμπάουντ.