03/02/2024
Proboraptors 22 16 20 16 - 74 -
All Blacks 10 9 26 8 - 53 -

Κυριαρχικό μπάσκετ από τους Proboraptors!

Οι All Blacks ήθελαν να μείνουν ανταγωνιστικοί στο παιχνίδι και προσπάθησαν να βρουν καλάθια κυρίως στον αιφνιδιασμό με τους Μπούρο και Σαμαρτζή να σκοράρουν από 7 και 6 πόντους αντίστοιχα στο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στην θέση του οδηγού και στο τέλος του ημιχρόνου με 38-19.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο συμπαγείς στον αγωνιστικό χώρο και άρχισαν να βρίσκουν ωραία καλάθια μέσα από ομαδικές συνεργασίες, καταφέρνοντας έτσι να μειώσουν στο σκορ.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι Proboraptors κατάφεραν να φέρουν και πάλι στα μέτρα τους το παιχνίδι και να αυξήσουν και άλλο την διαφορά βρίσκοντας μεγάλα σουτ από τον Αντωνόπουλο, παίρνοντας έτσι και το ροζ φύλο αγώνα απέναντι στους αξιότιμους All Blacks με 74-53.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Αβούρης με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους All Blacks ξεχώρισε ο Μπούρος με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Οι νικητές είχαν 3/9 βολές, 25/42 δίποντα και 7/21 τρίποντα. Μάζεψαν 35 ριμπάουντ, μοίρασαν 20 ασίστ, έκαναν 11 κλεψίματα και 11 λάθη. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι είχαν 7/18 βολές, 17/38 δίποντα και 4/23 τρίποντα, μάζεψαν 35 ριμπάουντ, μοίρασαν 13 ασίστ, έκαναν 7 κλεψίματα και 16 λάθη.

Proboraptors (Αβούρης): Αβούρης 20, Αντωνόπουλος 17, Βασιλείου 9, Κατσιμίχας 4, Κουνενιδάκης 9, Λαμπρινός, Σαχάς 6, Τραϊφόρος 9

All Blacks (Καλλιώρας): Καλλιώρας 2, Μπαλτατσίδης 5, Μπούρος 14, Σαμαρτζής 10, Σπυρόπουλος 6, Τσαλουκίδης 2, Τσαμάλης 13, Χαρβατίδης 1

Τι μας άρεσε: Το ομαδικό μπάσκετ των γηπεδούχων!