29/07/2021
Brokers 15 12 22 20 - 69 -
Lockers 27 16 23 11 - 77 -

Κυριάρχησαν οι Lockers!

Στην πρώτη περίοδο οι Lockers μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να φτιάξουν μία διαφορά ασφαλείας. Ο Σιώπης είχε οχτώ πόντους, ο Γιώγιος είχε εφτά και ο Ταχτσίδης πέντε για τους φιλοξενούμενους. Για τους Brokers Ο Μοσχάκης και ο Κολοκοτρώνης είχαν από τέσσερις πόντους  και ο Βλάχος είχε τρείς διαμορφώνοντας το 15-27.

Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και αύξησαν την διαφορά με το σκορ του ημιχρόνου να είναι 27-43. Για τους γηπεδούχους ο Μοσχάκης πέτυχε πέντε πόντους και οι Βλάχος, Πεχλιβάνης και Ζαφείρης. Για τους Lockers ο Καντζαρίδης είχε οχτώ πόντους και ο Λυπηρίδης έξι με δύο μεγάλα τρίποντα.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο για τις δύο ομάδες. Ο Βλάχος πέτυχε 10 πόντους και οι Μοσχάκης και Κρητικόπουλος από τέσσερις για τους γηπεδούχους. Για τους Lockers ο Λυπηρίδης είχε έξι πόντους διαμορφώνοντας το 49-66.

Στη τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι Brokers εκμεταλλεύτηκαν την χαλάρωση των αντιπάλων τους και κατάφεραν να μειώσουν με το τελικό σκορ να είναι 69-77. Ο Βλάχος είχε εφτά πόντους και ο Κολοκοτρώνης έξι για τους γηπεδούχους, ενώ για τους Lockers ο Ταχτσίδης πέτυχε πέντε πόντους.

Brokers: Τσιρνικίδης 0, Κολοκοτρώνης 11, Μοσχάκης 15 (1τρ.), Ζαφείρης 4, Κρητικόπουλος 7, Πεχλιβάνης 7 (1τρ.), Βλάχος 25 (5τρ.), Μαυρομανώλης 0, Φιλίππου 0

Lockers: Κατσουπάκης 0, Σιώπης 13, Νταμπούδης 0, Μυγδανάλευρος 2, Κεχαγιάς 8, Ταχτσίδης 14 (1τρ.), Τσουματίδης 4, Λυπηρίδης 12 (3τρ.), Γιώγιος 12, Καντζαρίδης 12

Τι μας άρεσε: Οι Lockers έφτιαξαν απο την αρχή του αγώνα μία διαφορά ασφαλείας και  κατά διαστήματα έπαιζαν πολύ όμορφο μπάσκετ.