23/01/2024
Titans 19 16 15 12 - 62 -
Thunder 17 22 16 11 - 66 -

Κύριε Κλήμο μας κακομαθαίνετε!

Ο σέντερ των φιλοξενούμενων είχε ένα αρκετά... κλασικό του βράδυ και βοήθησε την Thunder να επικρατήσει των Titans με σκορ 62-66 στο Φάληρο, για τη Master κατηγορία.

Η συνταγή είναι η... ίδια! Ο Παναγιώτης Κλήμος δεν έχει υπάρξει παιχνίδι που να μην είναι κυρίαρχος στα παιχνίδια της Thunder, αυτό έκανε και στην πρώτη περίοδο και με όμορφες προσπάθειες κράτησε κοντά την παρέα του, με τους Titans από την άλλη να παίρνουν ώθηση με την είσοδό του Καπετανάκη και να προηγούνται ται με 19-17. Φωτόπουλος από γηπεδούχους και Ζωγράφος από φιλοξενούμενους ήταν σε καταπληκτικό βράδυ στη θέση 4, με το πρώτο ημίχρονο λοιπόν να είναι υπόθεση... ψηλών και να κλείνει στο 35-39 για Thunder!

Ο Στασινόπουλος μπήκε από νωρίς στο κλίμα των Titans και έπαιζε σα να παίζει χρόνια για την παρέα των γηπεδούχων, αλλά απέναντί του βρήκε Κλήμο, Ζωγράφο και Μαστορίδη, οι οποίοι ήταν τόσο καλοί ώστε η Thunder να μπει μπροστά με 50-55 για τρίτη περίοδο. Όσο και αν προσπάθησε η παρέα του Βαγγέλη Ηλιαδάκη (ο οποίος ήταν και τα 40 λεπτά όρθιος δίνοντας οδηγίες στους συμπαίκτες του) δεν τα κατάφερε, με τη Thunder να επικρατεί με τελικό σκορ 62-66!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Κλήμος με 26 πόντους, 15 ριμπάουντ, μία ασίστ, 2 κλεψίματα, ένα λάθος. Από τους Titans ξεχώρισε ο Ευρύμαχος Καπετανάκης με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κόψιμο, ένα λάθος.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 22/50 δίποντα, 3/12 τρίποντα, 9/17 βολές, 36 ριμπάουντ, 20 ασίστ, 5 κλεψίματα, 4 κοψίματα, 12 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 25/48 δίποντα, 2/19 τρίποντα, 10/18 βολές, 41 ριμπάουντ, 16 ασίστ, 10 κλεψίματα, 13 λάθη.

Titans (Ηλιαδάκης): Τσίτσος 3, Καπετανάκης 12, Μούρτος 2, Καρατσόλης 6, Πόγκας 4, Στασινόπουλος 13, Σαράντου 6, Μπαμπάτσικος 2, Φωτόπουλος 13, Αντωνουσάκης 1.

Thunder (Ζαράνης): Ζαράνης 5, Πέππας 7, Ζωγράφος 8, Κούρτης 9, Μαστορίδης 5, Ζαΐμης 6, Τζούρτος, Κλήμος 26.

Τί μας άρεσε: Η κυριαρχία του Κλήμου!