11/11/2023
Crushers 2 5 9 5 - 21 -
Los Lampriniers 12 3 12 16 - 43 -

Κοιτάνε ψηλά οι Los Labriniers!

Βραδιά Σαββάτου χωρίς ιδιαίτερο άγχος για τους Los Labriniers, οι οποίοι με όπλο το τρέξιμο στο ανοιχτό γήπεδο, έφτασαν στο 5-2, επικρατώντας με 21-43 των Crushers. Πάμε να δούμε αναλυτικότερα τι συνέβη σε αυτήν την αναμέτρηση!

Άποντες παρέμειναν οι δυο ομάδες στα πρώτα πέντε λεπτά, μετά το πέρας των οποίων επήλθε απόλυτη κυριαρχία των Los Labriniers. Η ομάδα από την Λαμπρινή, εκμεταλλευόμενη την επιθετική ποιότητα του Ευγενεία (7π) και το τρίποντο του Βασιλάκη, βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2- 12, στο τέλος της πρώτης περιόδου, δεχόμενη μόνο ένα καλάθι δια χειρός Κουτσοδημητρόπουλου.

Οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Αντωνόπουλο και τον Καλογερόγιαννη να σκοράρουν για τους Labriniers και τους Crushers αντίστοιχα. Μπαλντατσίδης με μία βολή και ο Κώνστας με ένα διποντάκι οδήγησαν επιθετικά τους Crushers, οι οποίοι τελείωσαν το ημίχρονο όντας πίσω στο σκορ, 7-15.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, με τον Ευγενεία και τον Γκόλια (4π) να δίνουν επιθετικές λύσεις στους Los Labriniers, ενώ από την άλλη ο Κουτσοδημητρόπουλος με 6 τράβηξε το κουπί για τους Crushers. Σκορ τρίτης περιόδου, 16-27.

Με τρίποντο του Βασιλάκη, του Αντωνόπουλου και του Γκόλια οι Los Labriniers κλείδωσαν την υπόθεση νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι δύο πόντοι του Κώνστα δεν ήταν αρκετοί για να αλλάξουν την κατάσταση, με αποτέλεσμα η ομάδα από τη Λαμπρινή να φτάσει στο 5-2, επικρατώντας με 21-43 των Crushers.

Betsson MVP για τους Los Labriniers αναδείχτηκε ο Βασίλειος Ευγενείας με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ από τους Crushers ξεχώρισε ο Αναστάσιος Κουτσοδημητρόπουλος με 8 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Crushers (Αποστόλου): Καράμπελας, Αποστόλου 3, Ζουγανέλης, Κουτσοδημητρόπουλος 8, Καλογερογιάννης 2, Δούβρης 2, Κώνστας 4, Μπαλντατσίδης 2.

Los Labriniers (Βαμβακάς): Γκαραγκάνης 6, Ευγενείας 11, Θωμόπουλος 2, Βαμβακάς 2, Γκόλιας 7, Βασιλάκης 6, Αντωνόπουλος 9, Ρίζος.

Τι μας άρεσε: Το γρήγορο παιχνίδι των Los Labriniers!