07/01/2024
Αναλώσιμοι 17 13 10 20 - 60 -
Partouzan 16 16 14 19 - 65 -

Κοιτάς τις λεπτομέρειες και... κερδίζεις!

Όμορφο μπάσκετ στο ξεκίνημα, τρίποντα που βγήκαν από συστήματα και Καραδήμας με Καρυοφίλλη να το... νιώθουν από τα 6.75! Ο Χρηστακάκος ξεκίνησε ζεστός και αυτός και η πρώτη περίοδος έκλεισε στο 17-16 για την παρέα του τελευταίου, με το παιχνίδι να είναι από νωρίς εξαιρετικό! Ο Πανταζόπουλος μπήκε στο κλίμα του αγώνα, σκόραρε με σουτ, στον αιφνιδιασμό και γενικά συνέβαλε στη μείωση του σκορ και το προβάδισμα στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με 30-32 με τρίποντο του Καρυοφίλλη.

Ισορροπία,οι ομάδες κοντά στο σκορ και η Partouzan να κρατάει το προβάδισμα με τους Καραδήμα και Καρατζά να αποτελούν ό, τι καλύτερο είχαν να δείξουν οι "ασπρόμαυροι" στο παρκέ, με αποτέλεσμα του να μπουν στο τέλος της τρίτης περιόδου μπροστά με σκορ 40-46, με το παιχνίδι πλέον να είναι στα χέρια τους. Έτσι εξελίχθηκε και στην τελευταία περίοδο! Έλεγχος του ρυθμό, μηδέν ρίσκο και η νίκη ήρθε για τους φιλοξενούμενους, με το τελικό σκορ να είναι το 60-65 για την παρέα του... τριποντέρ Δημήτρη Καραδήμα!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Σπύρος Κοντομίχαλος με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα, ένα λάθος. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αδαμάντιος Μανώλης με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα λάθος.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 17/42 δίποντα, 6/18 τρίποντα, 8/19 βολές, 40 ριμπάουντ, 16 ασίστ, 9 κλεψίματα, ένα κόψιμο, 14 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 16/34 δίποντα, 8/28 τρίποντα, 9/22 βολές, 40 ριμπάουντ, 15 ασίστ, 11 κλεψίματα, 2 κοψίματα, 12 λάθη.

Αναλώσιμοι (Χρηστακάκος): Αντωνιάδης, Μανώλης 20, Ντούγιας, Κοταράκος 4, Μεϊντάνης 5, Χρηστακάκος 21, Πολύδωρος 2, Καστανιάς, Χρονόπουλος 6, Ζάφειρας 2.

Partouzan(Καραδήμας): Καρυοφίλλης 9, καρατζάς 7, Καραδήμας 14, Κοντομίχαλος 10, Παυλόπουλος 2, Τζάνης 10, Πανταζόπουλος 13

Τί μας άρεσε: Το όμορφο μπάσκετ που είδαμε!