28/04/2022
San Agrinio Engineers 21 7 9 14 - 51 -
Agrinio Tutors 14 7 9 11 - 41 -

Κοιτάζει ψηλότερα το ΤΕΕ

Την 3η της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα του ΤΕΕ επικρατώντας με 51 – 41 των Agrinio Tutors.Οι παίκτες του ΤΕΕ είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και δεν επέτρεψαν στους Tutors να αγκαλιάσουν την 3η θέση και να διεκδικήσουν καλύτερη κατάταξη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, πήραν διαφορά μέχρι 9 πόντους και στο 10ο λεπτό ήταν στο +7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν αρκετά άστοχες, με το ΤΕΕ να διατηρεί το προβάδισμα των 7 πόντων στο ημίχρονο.

Και στο τρίτο δεκάλεπτο η εικόνα δεν άλλαξε και οι γηπεδούχοι κρατούσαν διαφορά ασφαλείας.

Λίγο μετά το ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου οι παίκτες του ΤΕΕ έτρεξαν σερί 10 – 0, έστειλαν τη διαφορά στους 18 και “κλείδωσαν” τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών και Betsson MVP της αναμέτρησης ήταν ο Νίκος Τάγκας που σημείωσε 17 πόντους.
Από τους Tutors πρώτος σκόρερ ήταν ο Κώστας Καρέτσος με 10 πόντους.

ΤΕΕ (Γιώργος Τασόπουλος): Μπουλούμπασης 4, Τάγκας 17(3), Λέρης 6(2), Κολτσίδας 7, Χαρδαλιάς 2, Κοτρώτσος 2, Πρέζας 7(1), Καταγής 6(2), Παπαθανασίου.

AGRINIO TUTORS (Κώστας Καρέτσος): Στραβοδήμος 8, Λιάγκας 5, Πολύζος 4, Αργύρης, Καρέτσος 10(1), Κωσταρέλος, Γιαννοκώστας, Μουρκούσης 6(2), Βαρδουλάκης 8.

Τι μας άρεσε. Το ΤΕΕ έκλεισε καλά τα ατού των Tutors, κάτι που μαρτυρούν οι 41 πόντοι και έφτασε σε μια σημαντική νίκη.
Τι δε μας άρεσε. Οι Tutors έδειξαν “βραχυκυκλωμένοι”, δε μπόρεσαν να κάνουν το παιχνίδι τους και μοιραία γνώρισαν την ήττα