22/11/2021
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 11 10 10 10 - 41 -
Δεν έχει 16 20 15 22 - 73 -

Κουπαράνης από άλλον πλανήτη!

Στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του Ιβανωφείου, οι Δεν Έχει αντιμετώπισαν τους Seattle Superψωνια , τους οποίους και επικράτησαν ύστερα από έναν πολύ παραγωγικό επιθετικά αγωνά , με σκορ 73 – 41 !

Από την αρχή του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να βάλουν γερά τα θεμέλια για μια ακόμα νίκη. Αυτός ο οποίος μπήκε πολύ δυναμικά ήταν ο Κουπαράνης , που με 7 προσωπικούς πόντους έδειξε τις προθέσεις τους . Από την αντίπερα όχθη , ο Μαλακώζης προσπαθούσε να κρατήσει την ομάδα του κοντα στο σκορ.

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου , οι Δεν Εχει , έδειξαν τα δόντια τους και με ένα κρεσέντο ευστοχίας γύρω από το ζωγραφιστό , τόσο του Λάμπρου αλλά όσο και του Οικονόμου , κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με το ευρύ 21 – 36 !

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου , ο Μπίνας με διαδοχικούς πόντους προσπάθησε να αφυπνίσει τους συμπαίχτες και την ομάδα του για να ανακάμψουν στο σκορ αλλά δίχως αποτέλεσμα. Ο Κοντολέων τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά έδινε την λύση αλλα και την διατήρηση του προβαδίσματος στην ομάδα του. Το δεκάλεπτο έληξε υπερ των φιλοξενούμενων ( 10 -15 ) .

Στο τελευταίο δεκάλεπτο , ο αγώνας είχε διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς ο νικητής της αναμέτρησης είχε ήδη μια διαφορά μεγαλύτερη των 20 πόντων. Αυτός που ξεχώρισε για την εμφάνισή και την απόδοσή του ήταν ο Κουπαράνης , ο οποίος αναδείχθηκε MVP της αναμέτρησης ( 17 π. , 7 ασ. , 8 κλ. 2/2 τρ. )

Seattle Superψωνια: Ιωαννίδης , Μπίνας 8 , Τσουκαλάς 10 , Δαμιανίδης 2 , Μαλακώζης 15 , Ιορδάνου , Κουτρουμάνος 6

Δεν Εχει: Κοντολέων 16 , Οικονόμου 12 , Αλβανός 7 , Λάμπρου 13 , Κουπαράνης 17 , Βαβρίτσας 8