11/01/2024
Leathal Pistols 16 26 16 20 - 78 -
Άξονας BC 18 22 25 23 - 88 -

Κρατάει την κορυφή ο Άξονας!

Η αναμέτρηση μεταξύ των Leathal Pistols και του Άξονα ξεκίνησε με αναταραχή και ένταση, καθώς οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και επιδόσεις. Οι Καραγιαννιώτης, Γκοτζαμάνης και Μιχέλης των Pistols προσπάθησαν να αποδείξουν την αξία τους, ενώ οι παίκτες του Άξονα, Αχτσής, Κωστακίδης και Μουτσελής, ανταποκρίθηκαν στο μέγιστο. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ στο 16-18, υποδηλώνοντας μια σφοδρή μάχη για την υπεροχή.

Κατά τη διάρκεια του δευτέρου δεκαλέπτου, οι Leathal Pistols και ο Άξονας συνέχισαν να παρουσιάζουν υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού. Οι Καραγιαννιώτης, Γκοτζαμάνης και Μιχέλης ενισχύθηκαν από τους υπόλοιπους συμπαίκτες τους, ενώ ο Άξονας απέδειξε τη στρατηγική του με τους Αχτσή, Κωστακίδη και Μουτσελή. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 42-40, δείχνοντας πόσο σφιχτή ήταν η αντιπαράθεση.

Το τρίτο δεκάλεπτο έφερε μια εκρηκτική ανατροπή, καθώς ο Άξονας επέδειξε εξαιρετική αποτελεσματικότητα στις επιθέσεις του. Οι Leathal Pistols βρέθηκαν να αντιμετωπίζουν δυσκολίες στην άμυνα τους με την επίθεση σε αυτό το δεκάλεπτο να μην είναι το ίδιο δυνατή. Μετά τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ δείχνει 58-65 υπέρ του Άξονα.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Άξονας συνέχισε να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο. Οι Αχτσής, Κωστακίδης και Μουτσελής συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, αφήνοντας λίγες ελπίδες στους Leathal Pistols για ανατροπή. Το τελικό σφύριγμα έφερε το σκορ στο 78-88 υπέρ του Άξονα.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Μουτσέλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 12 πόντους και 11 ριμπάουντ αλλά πέτυχε και 4 τάπες.

Άξιος αναφοράς για τους Pistols είναι ο Δημήτρης Καραγιαννιώτης ο οποίος άγγιξε το Triple Double με 14 πόντους , 9 ριμπάουντ και 12 ασίστ.

Leathal Pistols: Μιχέλης 11 (1) , Καραγκιαούρης 10 , Πρωτογερόπουλος , Αγτζίδης 1 , Αντωνίου , Ευαγγελιδης 6 , Καραγιαννιώτης 14 (1) , Γιαγκόπουλος 9 (3) , Μαρκόπουλος 9 (3) , Μαυρίδης 6 , Τσολακίδης , Γκοτζαμάνης 12

Άξονας BC: Αχτσής 18 (2) , Κωστακίδης 20 (1) , Γκάτζιος , Ερμείδης 13 (2) , Σαρόγλου 4 , Αντικατζίδης 6 , Γιοσμάς 3 , Μαργώνης , Γκούμας 5 , Μουτσελής 12 , Τουρσουτζιαν 7 , Αμπαράς