Φαβορί-τες BC 16 9 19 17 - 61 -
Remax Domino 15 15 15 18 - 63 -

Κρίθηκε στις λεπτομέρειες η νίκη των Remax Domino!

Το παιχνίδι από την πρώτη στιγμή έμοιαζε με ένα ροντέο το οποίο από ότι φάνηκε κράτησε και μέχρι το τέλος καθώς και οι δύο ομάδες μπόρεσαν να πετύχουν σηματνικά καλάθια τα οποία όμως έκοβαν και τον ρυθμό του αντιπάλου του , έτσι πάνω οι Φαβορί-τες έπαιρναν μια μικρή διαφορά Κεσίσογλου τότε απαντήσουν οι Remax όπου με τις φανταστικές συνεργασίες τους κατάφεραν να πάρουν και την ελάχιστη διαφορά.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο μόνο οι Remax κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ με την βοήθεια των Ζγέρα και Κάγκα οι οποίοι όχι μόνο έβρισκαν τις λύσεις στην επιθετική γραμμή αλλά έδωσαν και την πολυπόθητη διαφορά στην ομάδα τους. Από την άλλοι οι Φαβορί-τες μπήκαν σχετικά μουδιασμένοι στο γήπεδο και χάρης στα αρκετά άστοχα σουτ αλλά και τις κακές επιλογές στην επίθεση , έδωσαν το δικαιώμα στους Remax να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Οι Φαβορί-τες προσπάθησαν να επανορθώσουν την εμφάνιση του προηγούμενου δεκαλέπτου με την βοήθεια του Χατζηαθανασίου με τον οποίο μπόρεσαν να εξαλείψουν σχεδόν την διαφορά και να ανεβάσουν τον πήχη , αλλά από ότι φάνηκε όχι αρκετά ψηλά διότι οι ενέργειες του Χουλιάρα ήταν αυτές οι οποίες κράτησαν ζωντανές τις ελπίδες των Remax μένοντας για ακόμα μια φορά μπροστά στο σκορ.

Το τέταρτο δεκάλεπτο και ειδικά τα πρώτα θα ήταν αυτά τα οποία τελικά θα έκριναν και τον νικητή της αναμέτρησης. Στα πρώτα λεπτά οι Remax ήταν αυτοί οι οποίοι πέτυχαν συνεχόμενα καλάθια και μπόρεσαν να ξανά πάρουν μια μικρή διαφορά η οποία από ότι φάνηκε ήταν αρκετά καθοριστική καθώς χάρης αυτή κατάφεραν να παραμείνουν ζωντανοί στο παιχνίδι και τελικά να φύγουν με αυτή την πολύ δύσκολη νίκη με τελικό σκορ 61-63.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Ζγέρας ο οποίος κατάφερε να πετύχει 17 πόντους και να μαζέψει 16 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Φαβορί-τες πρωταγωνιστικό έπαιξε ο Αλέξανδρος Χατζηαθανασίου ο οποίος έβαλε 21 πόντους , πήρε 4 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστς.

Φαβορί-τες: Κεσίσογλου 22 (5) , Χατζηαθανασίου 21 (4) , Βλάχος 8 (1) , Δημάσης 2 , Μάντζιαρης 2 , Κύρκου 4 , Ιατρού  , Καρακάνας 2 , Μιχαηλίδης , Αρκούδας

Remax Domino: Κάγκας 14 (1) , Χουλιάρας 13 , Ηλιάδης Σ. 6 , Ράπτης , Ηλιάδης Π. 8 , Ηλιάδης Η. 5 (1) , Ζγέρας 17

Τι μας άρεσε: Η αποφασιστικότητα και η ηρεμία των Remax.