20/10/2023
Retrolls 4 20 16 18 - 58 -
Rookie Balboa 10 8 6 25 - 49 -

Ξανά στις νίκες οι Retrolls!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Rookie Balboa να καθιστά σαφές τον ανταγωνισμό, κερδίζοντας το προβάδισμα με 10-4. Οι παίκτες των Retrolls Αβέρης, Βεργίδης και Τρικαλιώτης, βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια δυνατή άμυνα και προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η ομάδα των Rookie Balboa παρέμεινε στο προσκήνιο.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είχε αρκετή δράση, με τους Retrolls να ανταποκρίνονται εντυπωσιακά. Η ομάδα κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με 24-18 υπέρ της. Οι παίκτες των Retrolls εμφανίστηκαν αποφασιστικοί, ενισχύοντας την επίθεσή τους και αμυντικά.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε τον απόλυτο έλεγχο από την ομάδα των Retrolls, που διατήρησε το προβάδισμά της και το αυξησε σε 40-24. Οι παίκτες των Retrolls επέδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποφασιστικότητα στην άμυνα, πράγμα που δυσκόλεψε την αντίπαλη ομάδα να σκοράρει.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν το πιο αγωνιώδες, καθώς οι Rookie Balboa προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Παρόλο που κατάφεραν να περιορίσουν τη διαφορά, οι Retrolls κράτησαν τον έλεγχο και κέρδισαν τον αγώνα με σκορ 58-49. Οι παίκτες Καρατζάς και Ελοβάρης των Rookie Balboa προσπάθησαν να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό, αλλά η εξαιρετική απόδοση των Retrolls τους κατέκρινε.

Τον τίτλο του MVP πήρε ο Στέλιος Αβέρης ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Rookie Balboa άξιος αναφοράς είναι ο Κωνσταντίνος Καρατζάς ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Retrolls: Τρικαλιώτης 10 (1) , Τσέλιος 5 , Γιοβάνης 7 (2) , Βεργίδης 11 (1) , Αβέρης 15

Rookie Balboa: Πουρνάρης 9 , Ελοβάρης 11 , Ζωγράφος 4 , Δούζης Γ. 6 , Δούζης Θ. , Κατσαράκης 3 (1) , Στυλιαδης , Καρατζάς 16 (2) , Γκότσης , Μάνος