09/11/2023
The Toy Men 13 20 13 12 - 58 -
Yugoπλάστιγγα 17 17 12 16 - 62 -

Ξέφυγαν με την νίκη οι Yugoπλάστιγγα!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ένα ελαφρή προβάδισμα υπέρ των Yugoπλάστιγγα με σκορ 17-13. Οι παίκτες απέδειξαν εξαιρετικές ικανότητες στην επίθεση, καταφέρνοντας να βάλουν σημαντικά καλάθια. Ωστόσο, οι Toy Men δεν άφησαν τίποτα αναπάντητο και ανταπέδωσαν με τρόπο πολύ δυναμικό, δείχνοντας την αμείωτη ποιότητα της ομάδας τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό, καθώς οι δύο ομάδες έδειχναν ότι δεν έχουν πρόθεση να υποκύψουν. Το σκορ έκλεισε με πολύ μικρή διαφορά, με τους Yugoπλάστιγγα να προηγούνται με 33-34. Οι παίκτες Πάνος, Βαλκούμας και Κέδρος ξεχώρισαν στον αγώνα με τις εντυπωσιακές επιδόσεις τους, ενώ οι Yugoπλάστιγγα απάντησαν με απίστευτες επιθέσεις.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξίσου ανταγωνιστικό, καθώς τελείωσε με σκορ 46-46. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και αμυντικές ενέργειες που έκαναν το σκορ να παραμείνει στα ίδια επίπεδα. Οι παίκτες Παπαδάμου και Κουμάλας των Yugoπλάστιγγα έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για την ομάδα τους, ενώ οι Toy Men συνέχισαν να παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν το αποκορύφωμα του αγώνα, καθώς οι Yugoπλάστιγγα κατάφεραν να κερδίσουν με σκορ 58-62. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με μια σειρά από εντυπωσιακά καλάθια και τρομερές άμυνες, με την ομάδα των Yugoπλάστιγγα να αναδεικνύεται νικήτρια. Οι Παπαδάμου και Κουμάλας αποτέλεσαν τα αστέρια της ομάδας τους, ενώ οι Toy Men δεν κατάφεραν να αντισταθούν στην επίθεση των αντιπάλων τους.

MVP του αγώνα είναι ο Παντελής Παπαδάμου ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 25 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για τους Toy Men άξιος αναφοράς είναι ο Δημήτρης Τσουκαλάς ο οποίος έβαλε 6 πόντους και μάζεψε 16 ριμπάουντ.

The Toy Men: Βαλκούμας 12 (1) , Τσουκαλάς 6 , Πάνος 14 (3) , Πετιμεζάκης 4 (1) , Πεϊκος 3 , Αλβανός 5 (1) , Κέδρος 14 (2)

Yugoπλάστιγγα: Βαλκούμας , Καπετάνιος 6 (1) , Παρταλίδης , Νίκου 9 (1) , Κουμάλας 15 (1) , Στέφας 5 , Παπαδάμου 25 , Μυτάκος 2