69
86ers 21 11 16 21 - 69 -
Manchester United BC 19 21 21 26 - 87 -

Ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης για την Manchester United BC!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των 86ers, Γερολυμάτος και Παπαδόπουλος, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια μικρή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι παίκτες της Manchester United BC επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Sangaré, Στεάι και Χριστοφίδη, η ομάδα τους καταφέρνει να κάνει την ανατροπή και να χτίσει μια διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 32-40.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι 86ers βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης της Manchester United BC. Παρόλο που οι Γερολυμάτος και Παπαδόπουλος προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι 86ers προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά η Manchester United BC ήταν ανίκητη. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι 86ers δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την Manchester United BC να κερδίζει τον αγώνα με 69-87.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Mustafa Sangaré ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 26 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους 86ers είναι ο Κυριάκος Γερολυμάτος ο οποίος πέτυχε Double Double με 11 πόντους και 19 ριμπάουντ.

86ers: Γερολυμάτος 11, Καρακώστας 3, Παπαδόπουλος 19(3), Ρικούδης 8(1), Συμεωνίδης 11, Φραγγής 8(1), Χαρισμιάδης 9

Manchester United BC: Sangaré 26, Βαρδάκας 2, ΚαρακώσταςΚ. 9(3), ΚαρακώσταςΑ. 2, Μπουρουδής 4, Παληογιάννης 5(1), Στεάι 25, Χριστοφίδης 14(4)