21/04/2024
Κεμπάπ BC 7 14 10 19 - 50 -
Παντοφλίνοι BC 9 17 19 16 - 61 -

Μαγικοί Παντοφλίνοι!

Απόλυτα ισορροπημένο το ξεκίνημα του αγώνα και γενικά ολόκληρο το πρώτο δεκάλεπτο, με τους Χατζητσομπάνη και Αθανασίου να κάνουν προσπάθειά τους να επιβληθούν κάτω από το καλάθι και να το καταφέρνουν εν μέρει. Ο Δροσάτος εκτέλεσε για τρεις από τους φιλοξενούμενους και ο Χατζητσομπάνης junior απάντησε άμεσα για το 7-9 πρώτου δεκαλέπτου. Ο Σύλλας κατάλαβε πως ήταν σε καλό βράδυ και συνέχισε να είναι απειλητικός, με τους Γκορίτσα και Ποταμίτη να ξεχωρίζουν παράλληλα, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο 21-26 και το παιχνίδι να φαίνεται πως έχει ακόμα πολύ δρόμο!

Ο Μπακούρος έβαλε... τριποντάρα και απάντησε στο καλό.ξεκινημα των Κεμπάπ, με την αναμέτρηση σιγά σιγά να γίνεται πιο... physical και να μας αρέσει πολύ! Το εξαιρετικό γύρισμα της μπάλας ήταν και αυτό που έδινε ρυθμο στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με.ακομα ένα τρίποντο του Δροσάτου παρέμειναν μπροστά με 31-45. Αν και έκαναν μια συγκινητική προσπάθεια για να πλησιάσουν και να διεκδικήσουν τον αγώνα, οι Κεμπάπ απείχαν αρκετά από τους "ροζ" και η αναμέτρηση έκλεισε με τη νίκη των Παντοφλίνων με τελικό σκορ 50-61!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μιχάλης Ιωάννου με 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα λάθος. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Λεωνίδας Σύλλας με 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κλέψιμο, 4 λάθη.