25/10/2023
Salonica Old Stars 17 15 18 9 - 59 -
East Side Pylaia 16 10 18 22 - 66 -

Με ανατροπή στην τέταρτη περίοδο πήραν την νίκη οι East Side Pylaia!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικό, καθώς τελείωσε με το σκορ να δείχνει 18-17 υπέρ των Salonica Old Stars.Οι παίκτες των δύο ομάδων ξεκίνησαν με πολλά σουτ και τακτικές επιθέσεις, ενισχύοντας την ένταση του αγώνα από την πρώτη στιγμή.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ανταγωνισμός παρέμεινε εξαιρετικά σκληρός, αλλά οι Salonica Old Stars κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους στο σκορ, φτάνοντας το 32-26. Οι παίκτες Ματούλας, Σαραφίδης και Τροκάνας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, πραγματοποιώντας αξιοσημείωτες επιδόσεις.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο συναρπαστικό, με τους East Side Pylaia να προσπαθούν να αντιδράσουν και να πλησιάσουν στο σκορ χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται με 50-44 υπέρ των Salonica Old Stars. Οι παίκτες των δύο ομάδων ενέπνευσαν το κοινό με τις απίστευτες ενέργειές τους, δημιουργώντας μια συναρπαστική ατμόσφαιρα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απλά απίστευτο.Εξωπραγματικό σερί από τους East Side Pylaia 9-22 με μπροστάριδες τον Μέλλιο και τον Σιδόπουλο Πασχάλη οι οποίοι οδήγησαν την ομάδα τους σε μια απίστευτη ανατροπή και νίκη ενάντιας των Salonica Old Stars οι οποίοι αν και κυριάρχησαν για τρεις περιόδους δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στην ολική ανατροπή των East Side Pylaia.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Μέλλιος Πέτρος ο οποίος πέτυχε Double Double με 33 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Για τους Salonica Old Stars πρωταγωνιστής είναι ο Ματούλας Γεώργιος ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Salonica Old Stars: Αλεξιάδης, Βλάχος 1, Καρατσόρης 4, Κατράνας, Λαθουράκης, Ματούλας 18(4), Μπαξεβανόπουλος 10, Σαραφίδης 13(2), Τροκάνας 13

East Side Pylaia: Αρδίτσογλου, Γκαρίπης 2, Κατσής 2, Μέλλιος 33(1), Μπαμπαράτσας 5, ΣιδόπουλοςΠ. 19(1), ΣιδόπουλοςΕ. 2, Τσάνγκα 3