17/03/2024
Winston Wizards 8 8 13 14 - 43 -
Kourkoutes All-Star 11 9 11 17 - 48 -

Με μπασκετικό εγωισμό οι Kourkoutes All-Star!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να είναι αρκετά άστοχες και νευρικές. Αλλωστε, το σκορ ήταν κολλημένο για πολλή ώρα στο 3-4, με τις δυο ομάδες να δυσκολεύονται να συνδεθούν με το καλάθι. Τελικά, η πρώτη περίοδος έληξε με το φτωχό 8-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να κυκλοφορήσουν σωστά την μπάλα χωρίς καμία, ωστόσο, να μπορεί να πάρει ξεκάθαρο κεφάλι στο σκορ. Ο Νίνος ήταν αρκετά ορεξάτος επιθετικά για τους φιλοξενούμενους που πήγαν στην ανάπαυλα με +4(16-20).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν χέρι - χέρι, με τον Νταή και τον Σταυρόπουλο να προσπαθούν για τους Wizards. Οι Kourkoutes είχαν σε καλή μέρα τους Σταθάτο, Μπίτσικα και Νίνο για να κλείσουν το δεκάλεπτο στο +2(29-31).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Winston Wizards προσπάθησαν να ανατρέψουν το όλο σκηνικό, με τον Καπετάνο να βγαίνει μπροστά για να αναλάβει πρωτοβουλίες για την ομάδα του. Βέβαια, ο Καπετάνος είχε συμπαραστάτες τους Αποστολόπουλο και Νταή, όμως οι Kourkoutes άντεξαν στην πίεση των αντιπάλων τους για να πάρουν εν τέλει την νίκη με το 43-48.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Νίνος με 16 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ πολυτιμότερος των Wizards ήταν ο Σταυρόπουλος με 9 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ.

Winston Wizards(Νταής): Αποστολόπουλος 7, Καπετάνος 14 , Νταής 8 , Σταυρόπουλος 9 ,Τοσουνίδης 2 , Τσίκης 3

Kourkoutes All-Star(Σαρακινός): Βασιλόπουλος 8,Γαλαριώτης 7,Ζαφειρόπουλος 4,Μπίτσικας 2,Νίνος 16,Σαρακινός , Σταθάτος 11

Τι μας άρεσε: Οι εμπνεύσεις του Νίνου κάθε φορά που επιχειρούσε να πασάρει.