01/05/2024
Milgyraki Bucks 7 14 18 7 - 46 -
Atlanta Socks 21 13 24 25 - 83 -

Με εντυπωσιακό τρόπο στα ημιτελικά οι Atlanta Socks!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Atlanta Socks. Οι Μαυροκεφαλίδης, Λογοθέτης και Βούλγαρης Σωκράτης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Atlanta Socks να έχουν το προβάδισμα με 7-21.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο απαιτητικό. Οι δυο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και κάθε πόντος ήταν πολύτιμος. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να αναλάβουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά οι Atlanta Socks αντέδρασαν με επιμονή και διατήρησαν το προβάδισμα με το σκορ ημιχρόνου να είναι 21-34.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Atlanta Socks κατάφεραν να αναπτύξουν το παιχνίδι τους και να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να απαντήσουν με τον Χαρμάνα και τον Σταμολάμπρο, αλλά η άμυνα των Atlanta Socks ήταν ασφυκτική και τα επιθέτα τους ήταν ανίκητα. Οι Atlanta Socks με τους Μαυροκεφαλίδη και Λογοθέτη έληξαν το δεκάλεπτο με ένα εντυπωσιακό προβάδισμα 39-58.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια καθοριστική περίοδος για τους Milgyraki Bucks, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στην πίεση των Atlanta Socks. Οι Atlanta Socks συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, επεκτείνοντας το προβάδισμά τους και κερδίζοντας το παιχνίδι με ένα εντυπωσιακό τελικό σκορ 46-83.

MVP του αγώνα είναι ο Αναστάσιος Μαυροκεφαλίδης ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Milgyraki Bucks είναι ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος έβαλε 9 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ.

Milgyraki Bucks: Δεμίρης 3, Κουτρής 5(1), Οφθαλμίδης 2, Παττάκος 2, Σπυριδόπουλος 1, Σταμολάμπρος 21(3), Τράσκας, Τσαχουρίδης 3(1), Χαρμάνας 9

Atlanta Socks: ΒούλγαρηςΣτ. 2, ΒούλγαρηςΣωκ. 16(4), Κεσίσογλου 8, Κυριακού 8, Λογοθέτης 11(2), Μαυροκεφαλίδης 15(3), Τεμέλκου 17(3), Τσαλαγεώργος 6, Χατζηκυριακίδης