26/01/2024
Gladiators 13 12 13 10 - 48 -
Brazzerzz Beachterzz 9 25 20 20 - 74 -

Με καλή ψυχολογία οι Brazzerzz Beatchterzz!

Πολύ σημαντική νίκη για τους Brazzerzz Beatchterzz απέναντι στους Gladiators με 48-74, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ψυχολογία για τη συνέχεια.

Καλύτεροι στο ξεκίνημα οι γηπεδούχοι, με τον Πρίτσο να αναλαμβάνει δράση και να σημειώνει 8 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 13-9.

Στη συνέχεια ανέβασαν ρυθμούς οι φιλοξενούμενοι και παίζοντας ωραίο και γρήγορο μπάσκετ κατάφεραν να προηγηθούν με 9 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου. Εξαιρετικός ο Ζώτος (11π) έξω από τη γραμμή των 6.75 αλλά και ο Δημητριάδης (6π) βοήθησε κοντά καλάθι. Σκορ ημιχρόνου 25-34.

Στην επανάληψη οι Brazzerzz Beatchterzz συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό αύξησαν και άλλο τη διαφορά με τον Χαΐτο να βγαίνει μπροστά και να σημειώνει 6 πόντους.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού, οι Gladiators προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι με τους Ντάγκα και Πρίτσο, όμως ο Γρηγορακάκης καθάρισε για τους φιλοξενούμενους κυριαρχώντας κάτω από το καλάθι, δίνοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του με 48-74.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Ζώτος με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Πρίτσος με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Οι γηπεδούχοι είχαν 4/7 βολές, 13/37 δίποντα και 6/24 τρίποντα, μάζεψαν 29 ριμπάουντ, μοίρασαν 14 ασσίστ, έκαναν 6 κλεψίματα και 16 λάθη. Από την άλλη οι νικητές είχαν 2/10 βολές, 21/41 δίποντα και 10/26 τρίποντα, μάζεψαν 29 ριμπάουντ, μοίρασαν 17 ασίστ, έκαναν 14 κλεψίματα και 9 λάθη.

Gladiators (Βαταλίδης): Βαταλίδης 5, Λαδάς, Μισιχρόνης 4, Νάννος 5, Ντάγκας 9, Πρίτσος 21, Ρούσσος 4

Brazzerzz Beatchterzz (Δημητριάδης): Βγενόπουλος Α 3, Βγενόπουλος Π 6, Γκόγκας 6, Γρηγορακάκης 8, Δημητριάδης 10, Ζώτος 17, Καλαϊτζής 4, Πίλτσης 3, Πιστεύος 6, Χαΐτος 11

Τι μας άρεσε: Το κλίμα του παιχνιδιού!