05/04/2022
Mpaloniakos 14 16 13 20 - 63 -
Kasonic Beers 7 13 17 24 - 61 -

Με… κάβα ημιχρόνου ο Mpaloniakos!

Στηριζόμενος στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο κατάφερε να… χτίσει μια διαφορά δέκα πόντων, ο Μπαλονιακός άντεξε και εν τέλει πήρε τη νίκη απέναντι στους μαχητικούς Kasonic Beers, με τελικό σκορ 63-61.

Χωρίς σκορ η αναμέτρηση στα πρώτα λεπτά, με τους παίκτες των δύο ομάδων να προσπαθούν να βρουν ρυθμό αλλά να παίρνουν… βιαστικές προσπάθειες, με τον Παπαδόπουλο να εκτελεί από τα 6.75 και τους Καρατσαρέα και Λαδία να ξεχωρίζουν για Μπαλονιακό στη συνέχεια , για το 14-7 πρώτου δεκαλέπτου.

Ένα καλό διάστημα από τον Λεβεντούρη και γενικά τους γηπεδούχους ανέβασε τη διαφορά (22-9) στα μέσα περίπου του δεκαλέπτου, με τον Ασημακόπουλο και τον Προσηλιακό από Kasonic να βρίσκουν το χέρι τους αλλά να μη μπορούν να μειώσουν παραπάνω από το 30-20 με το οποίο μπήκαν στα αποδυτήρια μπροστά οι γηπεδούχοι!

Ένα τρίποντο του Γιώργου του Ζυγούρη έβαλε… φωτιά στον αγώνα, με τους Kasonic να ξυπνούν απ