17/09/2021
Drunk Kings 2 12 10 7 - 31 -
Mad Frogs 6 12 18 14 - 50 -

Mε οδηγό τον Χόντα οι Mad Frogs!

Στο κλειστό τou Basketaki Arena   για τη διοργάνωση του Basketaki Cup, οι Mad Frogs πέτυχαν τη πρώτη τους νίκη , κάθε επιβλήθηκαν των Drung Kings με 31-50 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Θεοδόση Χόντα  , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , πίεσε στην άμυνα, κυριάρχησε στους αιθέρες  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία της αναμέτρησης τελειώνοντας τον αγώνα με 12 πόντους . Με οδηγό τον Χόντα οι Mad Frogs !

Το πρώτο δεκάλεπτο δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας , καθώς το τέλος του βρήκε τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα τεσσάρων  πόντων,  2-6 , με τις δύο ομάδες να πραγματοποιούν ένα ρεσιτάλ χαμένων επιθετικών προσπαθειών , εμφανώς επηρεασμένες από την αγωνιστική αποχή . Οι Στεργίου και Κωστόπουλος είχαν από 3 πόντους  , ενώ το μοναδικό καλάθι των γηπεδούχων το πέτυχε ο Κορφιάτης  .

Στο δεύτερο κομμάτι του παιχνιδιού οι Frogs προηγήθηκαν ακόμη και με 10 πόντους διαφορά , 8-18 , με τους γηπεδούχους να αντιδρούν και με ένα επιμέρους 6-0 να μειώνουν στους τέσσερις , 14-18 , όπου ήταν  και το σκορ ημιχρόνου . Ο Καρατζούνης  πέτυχε 6 πόντους , ενώ από τους Kings o Κορφιάτης  είχε 4 .

Το τρίτο δεκάλεπτο βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές , καθώς οι παίκτες του Παναγιώτη Καραμήτσου δεν έχασαν το προβάδισμα σε κανένα χρονικό σημείο  με το τέλος της περιόδου να τους βρίσκει μπροστά με διαφορά 12 πόντων , 24-36 . Πρώτοι σκόρερ των νικητών ήταν οι Καρατζούνης  και Κωστόπουλος  με 6 και 4 πόντους αντίστοιχα , ενώ από τους γηπεδούχους ο Κορφιάτης  είχε 4 .

Η τελευταία περίοδος άνηκε ολοκληρωτικά στους Mad , καθώς με ένα επιμέρους 7-14 αύξησαν τη διαφορά στους 19 πόντους  με σκορ 31-50, όπου ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης . Ο Θεοδόσης Χόντας  πέτυχε 6 πόντους  , ενώ από τους Kings o Απόστολος Θεοχάρης  είχε 4 . Ειδική μνεία πρέπει να γίνει στον κόουτς των νικητών , Παναγιώτη Καραμήτσο , καθώς η γυναίκα του έφερε στον κόσμο ένα υγιέστατο μπέμπη . Να σου ζήσει Παναγιώτη και να τον καμαρώσεις όπως εκείνος επιθυμεί

Hall of brands mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θεοδόσης Χόντας με 12 πόντους , 10 ριμπάουντ , 2 ασίστ  και 1 κλέψιμο , ενώ για τους ηττημένους ο Απόστολος Θεοχάρης είχε 10 πόντους , 7 ριμπάουντ , 4 ασίσ και 2 κλέψιματα .

Oι Mad Frogs  είχαν συνολικά 18/45 δίποντα , 4/18 τρίποντα , 2/3 βολές , 40 ριμπάουντ , 14 ασίστ , 9 κλεψίματα και 15 λάθη . H Kings είχαν 14/54 δίποντα , 0/7 τρίποντα , 3/6 βολές , 42 ριμπάουντ , 7 ασίστ , 12 κλεψίματα  και 12 λάθη .

Drung Kings(Αλεβίζος): Θεοχάρης Κωνσταντίνος 2 , Σακκάς 2 , Κοκκινογούλης 2  , Αλεβίζος 4 , Κορφιάτης 11  , Θεοχάρης Απόστολος 10 , Κιρχατζόγλου .

Mad Frogs(Kαραμήτσος) : Κατσαρός 3 , Χόντας 12, Αδαμόπουλος 4, Μαρφαντάς  , Καρατζούνης 10 , Στεργίου 7 , Κωστόπουλος 14 .

Τι μας άρεσε : Ο φοβερός και τρομερός Θεοδόσης Χόντας  .