31/10/2023
Δεν έχει 15 18 11 18 - 62 -
Πανικός BC 9 17 12 17 - 55 -

Με οδηγό την πρώτη περίοδο πήραν την νίκη οι Δεν Έχει!

Άκρως ανταγωνιστικές και παθιασμένες και οι δύο ομάδες στην πρώτη περίοδο του παιχνιδιού. Βεβιασμένες και δύσκολες επιθετικές προσπάθειες εκατέρωθεν. Χαμηλό σκορ περιόδου 15-9 υπέρ των Δεν Έχει.

Τελείως διαφορετικό το δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες βρήκαν ρυθμό και κατάφεραν να προσφέρουν μερικές πολύ όμορφες φάσεις. Τα αδέρφια Μυλωνά Νικόλας και Γεώργιος ήταν οι κύριοι πυλώνες σκοραρίσματος από τους Δεν Έχει. Αντίστοιχα Καραφώτης και Αντωνάκης ήταν αυτοί που τράβηξαν το κουπί από το Πανικό. Σκορ περιόδου 18-17 υπέρ των Δεν Έχει.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, το τρίτο δεκάλεπτο διατηρούσε την αγωνία και την ανταγωνιστικότητα, με τους Δεν Έχει να προηγούνται 44-38.Ο Πανικός προσπάθησε και έβγαλε αντίδραση σε αυτή την τρίτη περίοδο. Το σκορ περιόδου διαμορφώθηκε έπειτα από μια πολύ όμορφη Coast to coast προσπάθεια και Buzzer Beater καλάθι από τον Πρανδέκο.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν άκρως ενδιαφέρον καθ' όλη τη διάρκεια του. Ο Πανικός έκανε τα πάντα για την ανατροπή αλλά οι παίκτες των Δεν Έχει έδειξαν την αξία τους και τον χαρακτήρα τους . Κατάφεραν να διατηρήσουν το επιμέρους προβάδισμα τους και εν τέλει να πάρουν την νίκη με 62-55.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Μυλωνάς Νικόλαος ο οποίος πέτυχε Double Double με 19 πόντους και 10 ριμπάουντ

Άξιος αναφοράς για τον Πανικό είναι ο Καραφώτης Κωνσταντίνος ο οποίος πέτυχε 13 και μάζεψε 3 ριμπάουντ

Δεν Έχει: Αλβανός 4(1), Βαβρίτσας 8, Βρακάς 6(2), Κοντολέων 2, ΜυλωνάςΝ. 19(1), ΜυλωνάςΓ. 16, Οικονόμου,  Σαλασάσογλου 7(1)

Πανικός BC: Ανθομελίδης 3, Αντωνάκης 10(1), Ιωσήφ 6, Καρανάτσιος 2, Καραφώτης 13, Λεωνίδου 7(1), Πρανδέκος 10, Τσελεκίδης 2, ΨοφογιώργοςΔ 2, ΨοφογιώργοςΑθ.