26/10/2020
Pink Panthers 10 9 14 20 - 53 -
Myrmidons BC 16 15 20 10 - 61 -

Με Παπαδέα και Καλόσακα στην κορυφή οι Myrmidons!

Το βράδυ της Κυριακής 25 Οκτωβρίου στο Basketaki Arena , για τον πρώτο όμιλο της D2 , οι Myrmidons παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα σχετικά νωρίς στον αγώνα, άντεξαν την πίεση των Pink Panthers στο τελευταίο δεκάλεπτο και επικράτησαν με 53 – 61 μένοντας στην κορυφή με 3 στα 3!

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ροζ Πάνθηρες βρήκαν 10 πόντους στην επίθεση με τον Μοσκίου να πετυχαίνει τους 6, ενώ οι Μυρμιδόνες με πρωταγωνιστή τον Καλόσακα(7) και βοήθειες από Σιμωνετάτο(4) και Παπαδέα(5) είχαν προβάδισμα με 10 – 16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να οδηγούν την κούρσα με τους Κοσκινά(6) και Καλόσακα(7) να είναι οι πρώτοι σκόρερ , ενώ για τους Panthers ,Θ. Βενάρδος, Παπουτσής με τρίποντο, Σταφυλαράκης και Μοσκίου μείωναν 19-31 στην λήξη του ημιχρόνου.

Τα έξι πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου ήταν εξαιρετικά για τους Myrmidons . Δέχτηκαν μόνο ένα τρίποντο από τον Σταφυλαράκη, ενώ στην επίθεση παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ με τον Παπαδέα(7) να κάνει πράγματα και θαύματα και τους Καλόσακα(5), Πετρόπουλο(4) και Νιωτάκη να σκοράρουν ξέφυγαν με 22-49!! Στη συνέχεια κατέβασαν ρυθμούς και οι Pink Panthers με 5 πόντους του Φλώρου και τρίποντα από Παπουτσή και Μοσκίου μείωσαν σε 33 – 51.