01/12/2022
Clowns 15 8 6 6 - 35 -
Beer Team 8 11 15 11 - 45 -

Με πείσμα και  θέληση η Beer Team!

Αν κάποιος έβλεπε μόνο το πρώτο ημίχρονο , θα θεωρούσε ότι οι γηπεδούχοι , θα έφευγαν νικητές από το κλειστό του Σπάρτακου Οι Clowns μπήκαν δυνατά στον αγώνα , δείχνοντας ότι ξέρουν τι πρέπει να κάνουν για να πάρουν την νίκη  . Οι Beer Team όμως έσπασαν όλα τα προγνωστικά και μας έδειξαν ένα διαφορετικό πρόσωπο στην δεύτερη περίοδο , φεύγοντας αξία νικητές με σκορ 35-45 .

Οι Clowns με τον Μέλλο να έχει 4 πόντους , ξεκίνησαν δυναμικά και έχοντας από την αρχή του αγώνα ένα σταθερό ρυθμό , αυτό τους βοήθησε να πάρουν διαφορά από τη Beer Team , όπου , με τον Θεοδοσόπουλο και τον Μεταξά να έχουν από 5 πόντους , προσπάθησε  να βρει  τα πατήματα της , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 15-8 .

Στην δεύτερη περίοδο οι Clowns με τον Κιούση να έχει 4 πόντους , συνέχιζαν να  έχουν το πάνω χέρι στον αγώνα- , όμως , πριν το κλείσιμο του δεκάλεπτου , η Beer Team με τον Λαγουτάρη να έχει 6 πόντους , έδειξε σημάδια ζωής , μειώνοντας την διαφορά και  πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 23-19.

Στην τρίτη περίοδο ο πρωταγωνιστής άλλαξε , οι Beer Team με τους Μεταξά και Θεοδοσόπουλο να έχουν από 4 πόντους , μπήκε  ανεβασμένη ψυχολογία και έκανε  την ανατροπή , κλείνοντας το δεκάλεπτο  με σκορ 29-34 . Οι Clowns με τον Μέλλο να έχει 3 πόντους , προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους , αλλά , δεν είχαν ηρεμία στο παιχνίδι τους .

Στην τελευταία περίοδο η Beer Team με τον Θεοδοσόπουλο να έχει 4 πόντους , διαχειρίστηκε την διαφορά που είχε χτίσει και δεν άφησε στον αντίπαλο περιθώρια για να αντιδράσει , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 35-45 . Για την ομάδα των Clowns καλύτερος ήταν ο Αρβανιτάκης με 4 πόντους .

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ιωαννης Λαγουταρης με 12 πόντους και  6 ριμπάουντ 1 ασίστ και 1 κλέψιμο ενώ για τους ηττημένους ο  Αλέξανδρος Μελλος είχε 10 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Οι νικητές είχαν 4/11 βολές , 16/47   δίποντα, 45 ριμπάουντ, 5 ασίστ και  6  κλεψίματα . Οι ηττημένοι είχαν 3/10 βολές , 16/44 δίποντα, 33 ριμπάουντ , 9 ασίστ και 4 κλεψίματα .

Clowns (Σαρίκας): Αρβανιτάκης 8 , Κιούσης 8 , Μέλλος 10 , Μελάς , Μπουρνάζος 1 , Πάτρος 6 , Σουσάνης 2 .

Beer Team (Μ. Μαυράκης): Γρατσίας , Θεοδοσόπουλος 13 , Λαγουταρης 12(1), Μήτσης 3 , Α. Μαυράκης 6 (2) , Μ. Μαυράκης 4 , Μεταξάς 7 .

Τι μας άρεσε: Το πείσμα που έβγαλαν στην δεύτερη περίοδο η Beer Team!