02/12/2023
Blue Rose 18 11 5 18 - 52 -
Titans 18 9 14 14 - 55 -

Με πείσμα οι Titans!

Καταπληκτικό ξεκίνημα! Εύστοχα σουτ, η μπάλα γύριζε, οι άμυνες είχαν πάει... περίπατο και το με το οποίο έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο είχες πολλούς πρωταγωνιστές, καθώς Δανασής και Τριανταφύλλου από τη μία και Καρατσόλης, Φωτόπουλος από την άλλη υπέγραψαν το 18-18 πρώτης περιόδου. Η ποιοτική περίοδος έμελλε να είναι απλά η αρχή, καθώς το τέμπο έμεινε ψηλά και στο δεύτερο δεκάλεπτο, είδαμε τον Σαράντου να πιέζει και να ξεχωρίζει για Titans, με το ημίχρονο να κλείνει στο 29-27 για Blue Rose.

Στο παιχνίδι ανέβηκε η ένταση, αλλά όχι η ευστοχία! Ένα... άγουρο τρίτο δεκάλεπτο, άστοχο, με τον Μπαμπάτσικο να μπαίνει και να βάζει ψυχή, να βάζει μπροστά τους Titans και ένα μεγάλο τελευταίο μέρος να μας περιμένει! Σκορ τρίτης περιόδου 34-41! Εκεί η παρέα του Γιάννη Ηλιαδάκη ήταν αποφασισμένη να φύγει από το Φάληρο με το ροζ φύλλο αγώνα και με πείσμα επικράτησε με τελικό σκορ 52-55, σε ένα υπέροχο πραγματικά παιχνίδι!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ιωάννης Φωτόπουλος με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και 2 λάθη. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Γιάννης Θεοδωρικάκος με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 11/37 δίποντα, 7/26 τρίποντα, 9/18 βολές, 33 ριμπάουντ, 18 ασίστ, 4 κλεψίματα, 7 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 18/42 δίποντα, 3/17 τρίποντα, 10/20 βολές, 50 ριμπάουντ, 15 ασίστ, 6 κλεψίματα, ένα κόψιμο, 7 λάθη.

Blue Rose (Μαυροειδάκος): Τσομίδης, Δανασής 11, Βροντάκης, Μπουτσέτος, Μαυροειδάκος 1, Αντιπάτης 10, Θεοδωρικάκος 14, Τριανταφύλλου 11, Γιαννακής 5.

Titans (Ηλιαδάκης): Γλαράκης 8, Σαράντου 11, Καπετανάκης 2, Καρατσόλης 5, Πίστης, Τσίτσος 2, Πασσάς 8, Μπαμπάτσικος 7, Φωτόπουλος 12, Κατσιφής.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο παιχνίδι που παρακολουθήσαμε!