29/03/2022
Spartans BC 11 20 12 17 - 60 -
Λεγάμενοι BC 10 18 19 10 - 57 -

Με ψυχή… Σπαρτιατών!

Με ένα συγκλονιστικό τελευταίο δεκάλεπτο να κλείνει αυτόν τον όμορφο αγώνα, είχαμε την αναμέτρηση ανάμεσα στους  Spartans  και τους Λεγάμενους στο κλειστό του Κολωνού, με την παρέα του Μεντζελόπουλου να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 60-57.

Ωραίο ρυθμό στην αναμέτρηση έδωσαν οι δύο παρέες από πολύ νωρίς, με τον Αγαλόπουλο να εκτελεί από την περιφέρεια και να προσπαθεί να ανοίξει την άμυνα ζώνης των Spartans, οι οποίοι στηρίχθηκαν στους Τσούμα, Μεντζελόπουλο και Γαλαριώτη για το προσπέρασμα και το κλείσιμο της πρώτης περιόδου μπροστά με 11-10.

Η δεύτερη περίοδος ήταν σκέτη… μαγεία, με τους Γκόγκο και Γαλαριώτη να… πυροβολούν από τα 6.75 βάζοντας φωτιά στην αναμέτρηση, με το όμορφο αυτό δεκάλεπτο να κλείνει στο 31-28 και τις δύο ομάδες να παίρνουν ανάσες ενόψει δεύτερου ημιχρόνου.

Με την πρώτη δυνατή ευκαιρία οι Spartans έτρεχαν το γήπεδο με τον Μεντζελόπουλο σε πρώτο