21/04/2024
Να σαι καλά 4 2 19 12 - 37 -
Baboulas BC 24 27 34 23 - 108 -

Με σπασμένα τα φρένα οι Baboulas!

Ο αγώνας αποδείχθηκε μια άκρως διαφορετική αναμέτρηση, με μια ομάδα να επικρατεί κυρίαρχα σε κάθε δεκάλεπτο. Οι Baboulas επέδειξαν από την αρχή της αναμέτρησης την ανωτερότητά τους, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 24-4 υπέρ τους.

Καθώς η αναμέτρηση συνέχισε να εξελίσσεται, η διαφορά στο σκορ έγινε ακόμη μεγαλύτερη. Οι Baboulas επέδειξαν απίστευτη αποτελεσματικότητα τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση χάρης στους Τσανίδη και Στεψιανό, ενώ οι Να σαι καλά δυσκολεύτηκαν να αντιμετωπίσουν την πίεση των αντιπάλων τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 51-6 υπέρ των Baboulas.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η κυριαρχία των Baboulas δεν άλλαξε. Με εντυπωσιακές επιδόσεις από τους παίκτες τους, συνέχισαν να αυξάνουν τη διαφορά στο σκορ, ενώ οι Να σαι καλά προσπαθούσαν απεγνωσμένα να αντισταθούν με τους Φατολια και Καλλία. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 85-25 υπέρ των Baboulas.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Να σαι καλά προσπάθησαν να παλέψουν μέχρι το τέλος, αλλά η ανωτερότητα των Baboulas ήταν προφανής. Οι τελευταίες στιγμές του αγώνα ολοκληρώθηκαν με σκορ 108-37 υπέρ των Baboulas , καθιστώντας τους άξιους νικητές της αναμέτρησης.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Τσανίδης που παραλίγο να πετύχει Double Double έχοντας 41 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Να σαι καλά είναι ο Φίλιππος Γαβρίλοβιτς που πέτυχε 9 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Να σαι καλά: Φατολιας 10 , Τερζής 3 (1) , Γαβρίλοβιτς 9 (1) , Μάρκος 4 , Καλλίας 9 (1)

Baboulas BC: Κατσούρης 6 , Στεφανιδης 12 , Οργαντζής 4 , Ανδρεάδης , Ξώμαλης 12 , Στεψιανός 28 (8) , Γκάγκας 2 , Στεργίου 3 (1) , Τσανίδης 41 (3)