23/02/2024
The Toy Men 9 14 12 13 - 48 -
SKG Bugs 17 18 18 19 - 72 -

Με σπασμένα τα φρένα οι SKG Bugs!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος δυναμικής αντιπαράθεσης. Οι Bugs εμφάνισαν εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματική επίθεση, ενώ οι Toy Men προσπάθησαν να αντιδράσουν. Οι Αθανασιάδης και Μπούφος των Bugs έδειξαν το ταλέντο τους στο γήπεδο, ενώ οι Πάνος και Τσουκαλάς των Toy Men προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τα Bugs να έχουν μια αισθητή διαφορά στο σκορ, με αποτέλεσμα 9-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Bugs συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους στο γήπεδο. Με τη συνεργασία των παικτών τους και την ομαδική προσέγγιση, κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Από την άλλη πλευρά, οι Toy Men προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η άμυνα των Bugs ήταν αυτή που καθόρισε την συνέχεια. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τα Bugs να διατηρούν το προβάδισμα, με σκορ 23-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Bugs συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και τις άμυνά τους να είναι αδιάπραγματες, επέτρεψαν στους Toy Men λίγες ευκαιρίες για αντίδραση. Οι Πάνος και Τσουκαλάς προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τα Bugs να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 35-53.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Toy Men προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι Bugs ήταν ανίκητοι. Με τη σταθερή επίθεση και την φοβερή άμυνα, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις προσπάθειες των Πάνος και Τσουκαλάς, οι Toy Men δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Bugs να κερδίζουν τον αγώνα με ένα εντυπωσιακό σκορ 48-72.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Μπούφος ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 15 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Toy Men είναι ο Δημήτρης Τσουκαλάς ο οποίος έβαλε 7 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ.

The Toy Men: Τσουκαλάς 7 , Στράκαλης 9 (1) , Πάνος 17 (3) , Πεϊκος 3 , Αλβανός 2 , Λογγινίδης 10 (1)

SKG Bugs: Χρήστογλου 3 (1) , Ξάνθος 2 , Δασκάλου 6 , Αθανασιάδης 17 (1) , Βοσκάκης 6 , Μπούφος 15 , Φιλυρίδης 7 (1) , Χριστοφορίδης 16 (1)