06/12/2021
Drunk Team 13 19 14 12 - 58 -
Powerpuff Boys 9 23 24 12 - 68 -

Με Σούπερ Σαμοΐλη οι Powerpuff Boys!

Το βράδυ του Σαββάτου σε ένα εξαιρετικό σε ρυθμό και ένταση μπασκετικό παιχνίδι, οι Powerpuff Boys, με τον εξαιρετικό Οδυσσέα Σαμοΐλη να τους οδηγεί, επικράτησαν με 58 – 68 απέναντι στην Drunk Team.

Εντυπωσιακός ο ρυθμός του πρώτου δεκαλέπτου μεταξύ των δύο ομάδων με την Drunk Team να έχει ελαφρύ προβάδισμα 13 – 9, με πρώτο σκόρερ τον Τσούρτη με 8 πόντους. Για τους Power , Ο Gagic ήταν μπροστάρης με 4 πόντους.

Εξαιρετικό το δεύτερο δεκάλεπτο με τις ομάδες να βγάζουν πολλή ενέργεια και πάθος μέσα στο παρκέ και το ημίχρονο να τελειώνει ισόπαλο 32 – 32. Η Drunk Team είχε σημεία αναφοράς στην επίθεση τους Ζενελάι με 5, Σαρμπάνη, Παούρη με 4, ενώ τους Powerpuff οδηγούσαν , Σαμοΐλης με 7, Παππάς με 4 και Σταμπουλτζίδης, Καστρίτσιος με τρίποντα.

Μήτσικας και Σαρμπάνης έβαλαν από 4 πόντους στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου για τους γηπεδούχους , αλλά στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ήταν ασταμάτητοι. Ο Σαμοΐλης έκανε απίθανα πράγματα με 13 πόντους στην επίθεση και με τους Gagic με 7 και Αθανασόπουλο με 4 να ακολουθούν, ξέφυγαν 46 – 56.

Οι Powerpuff ξεκίνησαν καλύτερα και στην τέταρτη περίοδο με De Giacomi, Παππά και Καστρίσιο να βάζουν από ένα καλάθι, για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι με Ζενελάι (4)και Μήτσικα(52-62). Στο τελευταίο τετράλεπτο δεν άλλαξε κάτι στην έκβαση του αγώνα. Η Drunk Team προσπάθησε να μειώσει ακόμα περισσότερο με τρίποντα από Μήτσικα και Παπαβασιλείου, αλλά οι φιλοξενούμενοι με Αθανασόπουλο, Καστρίσιο και Παππά να σκοράρουν, διαμόρφωσαν το υπέρ τους τελικό 58 – 68.

Mvp Της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Οδυσσέας Σαμοΐλης με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Όριεντ Ζενελάι με 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Η Drunk Team είχε 19 / 52 δίποντα, 4 / 22 τρίποντα, 8 / 15 βολές, κατέβασε 39 ριμπάουντ, μοίρασε 14 ασίστ, έκλεψε 7 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 13 λάθη.

Οι Powerpuff είχαν 21 / 53 δίποντα, 8 / 21 τρίποντα, 2 / 6 βολές, κατέβασαν 51 ριμπάουντ, μοίρασαν 18 ασίστ, έκλεψαν 8 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 13 λάθη.

Drunk Team(Μήτσικας): Ζενελάι 9(13ρ.), Παπαβασιλείου 3, Μήτσικας 16(6ρ.), Σαρμπάνης 8, Τσούρτης 10(6ρ.), Παούρης 9(6ρ.), Κανιάς 3(6ασίστ).

Powerpuff Boys(Αθανασόπουλος): Σταμπουλτζίδης 6(6ρ.), Καστρίσιος 7(6ρ.),Gagic 13, De Giacomi 6(10ρ.), Σαμοΐλης 22(11ρ.), Παππάς 6, Αθανασόπουλος 8(9ρ.)

Τι μας άρεσε: Ο τρελός ρυθμός του αγώνα.