13/12/2019
Los Abeles Fakers 20 15 5 11 - 51 -
Most Wanted 8 26 11 16 - 61 -

Με τα κέφια του Καραμασιώτη οι Most Wanted!

Σε ένα ματς το οποίο φαινόταν από την αρχή ότι θα είναι ντέρμπι, στο παρκέ του Κολωνού, το απόγευμα της Τετάρτης 11 Δεκεμβρίου, αναμετρήθηκαν οι Los Abeles Fakers με τους Most Wanted στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής του πέμπτου ομίλου της Development 2, με νικητές τους Most Wanted με 51-61!

Πολύ καλύτερα ξεκίνησαν τον αγώνα οι Fakers, με το πρώτο πεντάλεπτο να τους δίνει ένα προβάδισμα οχτώ πόντων με τους Αντωνάκη (9) και Βογιατζή (7) να είναι πολλοί καλοί σε όλη την πρώτη περίοδο, τρέχοντας όποτε μπορούσαν στο ανοιχτό γήπεδο, σπάζοντας τη ζώνη των Most Wanted, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 20-8.

Αλλαγμένοι προς το καλύτερο οι Most Wanted, πιο συγκεντρωμένοι και παθιασμένοι, με τον δαιμόνιο Καραμασιώτη (12) να αναλαμβάνει την ευθύνη και να τους οδηγεί στην αλλαγή του μομέντουμ και τη μείωση του σκορ, με τον Δρόσο να είναι (6) το κλειδί για όλο αυτό, με το σκορ να κλείνει με 35-34 υπέρ των Los Abeles Fakers.

Χέρι χέρι στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες, με τον Πίκουλη (2) να είναι δύναμη στο ποστ, τον Καραμασιώτη (7) να είναι απλά … ο εαυτός του και τους Most Wanted να κάνουν ένα μίνι σερί 0-8 και να κλείνουν την τρίτη περίοδο προηγούμενοι με 40-45.

Άστοχες οι δύο ομάδες στην αρχή της τελευταίας περιόδου, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο πόντους στα πρώτα 3.5 λεπτά,  ο Αντωνάκης (3) σκόραρε από την περιφέρεια, ο Φωτεινός (3) ακολούθησε και μείωσε σε 50-53 για τους Fakers, με τον … σεφ Σάκη Καραμασιώτη να βάζει στη συνέχεια δύο μεγάλα τρίποντα και να οδηγεί τους Most Wanted στη νίκη με 51-61.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Σάκης Καραμασιώτης με 25 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα. Από πλευράς Los Abeles Fakers ξεχώρισε ο Άγγελος Αντωνάκης με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη.

Συνολικά οι Los Abeles είχαν 13/34 δίποντα, 7/24 τρίποντα, 4/11 βολές, 38 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 7 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 19 λάθη. Οι νικητές Most Wanted είχαν συνολικά 20/47 δίποντα, 5/19 τρίποντα, 6/6 βολές, 41 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 10 κλεψίματα και 11 λάθη.

Los Abeles Fakers (Μαυρακάκης): Αντωνάκης 14, Βογιατζής Θ. 8 (8 ριμπ), Τζαφέρι, Κωνσταντάκης, Τσιφτσής, Δαμίας, Βογιατζής Π. 14 (14 ριμπ), Φωτεινός 6 (7 ασ), Μαυρακάκης 9.

Most Wanted (Στάντζος): Σαμπάνης 10 (9 ριμπ), Καραμασιώτης 25 (6 ριμπ), Κότσιρας 4 (5 ριμπ), Δρόσος 8 (6 ριμπ), Πίκουλης 4 (9 ριμπ), Γεωργακάς 6 (5 ριμπ), Μιτζέλος, Ντάνασης 4.

Τι μας άρεσε: Η ηγετική εμφάνιση του Σάκη Καραμασιώτη!