74
Sintrim Team 9 12 6 21 - 48 -
86ers 18 21 20 15 - 74 -

Με τέρμα τα γκάζια οι 86ers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα των 86ers να δείχνει έναν αποφασισμένο ρυθμό παιχνιδιού. Οι Sintrim προσπαθούσαν να προσαρμοστούν στο ρυθμό των αντιπάλων τους όμως, οι έμπειροι παίκτες των 86ers, Ρικουδης, Αναστασάκης και Φραγγής, καθοδηγούσαν την ομάδα τους προς ένα σκορ 9-18 με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος καταιγιστικών επιδόσεων από τους 86ers. Οι Sintrim φάνηκαν να δυσκολεύονται να ανταποκριθούν στην αυξημένη πίεση, με τους Ρικουδη, Αναστασάκη και Φραγγή να δημιουργούν επικίνδυνα σενάρια για τους αντιπάλους τους. Οι 86ers επικράτησαν με 21-39 στο δεύτερο δεκαλέπτο, αυξάνοντας σημαντικά το προβάδισμά τους.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι 86ers συνέχισαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, δείχνοντας εκρηκτικότητα στην επίθεση και συνοχή στην άμυνα. Οι Sintrim βρέθηκαν αντιμέτωποι με έναν ανυπέρβλητο αντίπαλο, με αποτέλεσμα το σκορ να δείχνει 27-59 υπέρ των 86ers. Οι Leyssens και Λιατσικος προσπαθούσαν να δώσουν μια ανάσα στην ομάδα τους, αλλά το έργο τους ήταν δύσκολο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι 86ers διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Sintrim προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά η συνολική απόδοση των 86ers ήταν εξαιρετική. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 48-74 υπέρ των 86ers.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Θεοδόσιου Ρικούδη ο οποίος πέτυχε 23 πόντους έχοντας 8/13 δίποντα και 3/6 τρίποντα.

Ηγέτης των Sintrim είναι ο Tom Leyssens ο οποίος έβαλε 15 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Λιβέρης 3 (1) , Τουρόγλου 3 (1) , Σαλαβάτης 8 , Σταυρίδης , Φωτακάκης 3 (1) , Μεταξούδης 4 , Γιαννακίδης 2 , Μητσάκης , Λιατσικος 10 , Leyssens 15 (2) , Heretz

86ers: Αναστασάκης 15 (3) , Γερολυμάτος 2 , Παντελίδης , Φραγγής 14 (2) , Παπαδόπουλος 8 (2) , Ρικουδης 23 (3) , Καρακώστας , Χαρισμιάδης 11 , Γρημπυλάκος 1