44
Golden Steak Evosmos 20 12 23 15 - 70 -
Coble 8 16 8 12 - 44 -

Με την ευστοχία σύμμαχο οι Golden Steak Evosmos!

Ο αγώνας αποδείχθηκε μια εντυπωσιακή αναμέτρηση, με την ομάδα των Golden Steak να δείχνει από την αρχή τη δυναμική της και να επιβάλλει το ρυθμό του παιχνιδιού. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με εντυπωσιακό σκορ 20-8 υπέρ των Golden Steak. Οι Καφρίτσας και Γιαννούσης ηγήθηκαν της ομάδας τους, δείχνοντας απίστευτη αποτελεσματικότητα στο γήπεδο.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Coble προσπάθησαν να αντισταθούν στον ορμητικό επιθετικό ρυθμό των αντιπάλων τους. Παρά τις προσπάθειές τους, όμως, οι Golden Steak συνέχισαν να κυριαρχούν, καταφέρνοντας να διατηρήσουν το προβάδισμα με σκορ 32-24. Οι Ντίσλης και Τσακμάκας προσπάθησαν να δώσουν ώθηση στην ομάδα τους, αλλά η άμυνα των Golden Steak απέδειξε ότι ήταν ασταμάτητη.

Καθώς πλησίαζε το τρίτο δεκάλεπτο, οι Golden Steak συνέχισαν να αποδεικνύουν την υπεροχή τους στο γήπεδο. Με ένα εντυπωσιακό σκορ 55-32 υπέρ τους, η ομάδα των Coble βρέθηκε να παλεύει με την ανυπέρβλητη δυναμικότητα των αντιπάλων τους. Οι Καφρίτσας και Γιαννούσης συνέχισαν να ηγούνται της ομάδας τους, ενώ η άμυνα τους ήταν ασφυκτική για τους Coble.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε μια σαφή εικόνα: οι Golden Steak κυριαρχούσαν απόλυτα. Παρά τις προσπάθειες αντίστασης των Coble, η ομάδα των Golden Steak συνέχισε να επιδεικνύει υψηλό επίπεδο παιχνιδιού και επικράτησε με συνολικό σκορ 70-44.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 15 πόντους και 28 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Coble είναι ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος πέτυχε 16 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 6 (2) , Παναγιωτούνης 2 , Μπρακόπουλος , Μαυρένης , Λουκίδης 2 , Καφριτσας 26 (3) , Γιαννούσης 15 , Καλογήρος 2 , Γιάνκος 3 (1) , Μπεκιρι 8 (2) , Ζλατανος 6

Coble: Τζιούφας 2 , Παπίας 7 , Ντίσλης 16 , Αλευράς , Κεφαλάς 5 (1) , Κυριακόπουλος 2 , Τσακμάκας 11 (3) , Χρυσιδης , Κλάρος 1