16/05/2022
Kolitsani BC 11 14 11 14 - 50 -
Saint Pauli 10 11 18 10 - 49 -

Με το δεξί η Kolitsani!

Η νεοσύστατη Kolitsani ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο Summer League, καθώς σε ένα πολύ όμορφο και ανοιχτό παιχνίδι επικράτησε δύσκολα με 50 – 49, απέναντι στην Saint Pauli.

Σε χαλαρούς ρυθμούς κινούνταν το πρώτο δεκάλεπτο, με την νεοσύστατη Kolitsani να έχει μικρό προβάδισμα με 11-10. O Παπαδόπουλος με δύο τρίποντα και ο Παντελαίος με άλλο ένα, οδηγούσαν την επίθεση των γηπεδούχων, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Κόκκινος με 5 πόντους και 3 έβαλε ο Κόντος.

Στο ίδιο έργο θεατές ήμασταν και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους τελικά να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 25 – 21. Κουλούρης με 5 πόντους, Κουτσελίνης με 4 και Κόντος με τρίποντο προσπαθούσαν πάρουν τα ηνία του αγώνα για την Saint Pauli, όμως οι γηπεδούχοι με τον Παπαδόπουλο να είναι εξαιρετικός με 6 πόντους, τον Τσέπα να βάζει 5 και τον Παντελαίο ένα ακόμα τρίποντο διατηρούσαν το προβάδισμα .

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοι που είχαν τον έλεγχο του αγώνα και με δύο τρίποντα του Κουλούρη και Παπαγεωργίου, Κόντο να βάζουν από 4 πόντους, προσπέρασαν 36 – 39. Για τους γηπεδούχους, ξεχώρισαν στην επίθεση οι Δημητριάδης με 5 και Κυριάκης με 4 πόντους αντίστοιχα.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και με Τσέπα, Κυριάκη και Παπαδόπουλο να βάζουν από 3 πόντους, ξέφυγαν 47-41. Η Saint Pauli έβγαλε άμεσα αντίδραση με τον Κουτσελίνη να βάζει 5 πόντους και τον Κόντο 3 , για να έρθει ο Αδαμόπουλος με τρίποντο να γράψει το τελικό 50-49 για τους Kolitsani.