28/10/2019
Renegades BC 13 13 7 12 - 45 -
Panzerakia 9 8 11 10 - 38 -

Με το δεξί οι Renegades!

Με μεγαλύτερη προσήλωση και αποφασιστικότητα παρουσιάστηκαν οι The Renegades απέναντι στα Panzerakia στο κλειστό του  Seven και επικράτησαν με 45-38.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σαμπατακάκης (4) για τους γηπεδούχους και ο Κατσιγιάννης (3) για τα Panzerakia μονοπώλησαν το ενδιαφέρον, με τη περίοδο να λήγει στο 13-9 υπέρ των The Renegades.

Δεύτερη περίοδος, με το πόδι στο γκάζι μπήκαν οι γηπεδούχοι, με τον Αληζιώτη (4) και πολυφωνία στην επίθεση ανέβασαν τη διαφορά στους 9 πόντους για το 26-17 του ημιχρόνου.

Η συγκέντρωση επέστρεψε στο στρατόπεδο των φιλοξενούμενων, στη τρίτη περίοδο, ο Παπαδόπουλος (4), ηγήθηκε στην επίθεση για το 7-11 σε αυτό το δεκάλεπτο και τη διαφορά να πέφτει στους 5 πόντους.

Το παιχνίδι έληξε 45-38, με τους γηπεδούχους να είναι ήρεμοι στην επίθεση να τελειώνουν το δεκάλεπτο στο 12-10 και να ξεκινάνε με το δεξί στο πρωτάθλημα.

Οι The Renegades τελείωσαν τον αγώνα με 50 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 10 κλεψίματα, 11 λάθη και 3 κοψίματα. Ενώ τα Panzerakia είχαν, 37 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 7 κλεψίματα, 14 λάθη και 1 κόψιμο.

Mvp του αγώνα ο Σαμπατακάκης με 21 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κόψιμο. Από τα Panzerakia διακριθείς ήταν ο Δημήτρης Πάγκαλος με 5 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 λάθος.

The Renegades( Ευσταθίου): Κολοτούρος 2, Σαμπατακάκης 21 (2), Κωνσταντινίδης, Μητρόπουλος 7, Αληζιώτης 2, Ζουμπουρλής 6, Βλάχος 7, Σταυρίδης, Λιόσης

Panzerakia (Χριστόπουλος): Πάλλας 6 (2), Φανουργιάκης Ηλ., Φανουργιάκης Σωτ. 3 (1), Πάγκαλος Δημ. 5 (1), Πάγκαλος Λευτ. 3, Παπαδόπουλος  5, Κατσιγιάννης 6 (1), Σακελλαρίου 8 (2), Γκάνης 2, Πούλος

Τι μας άρεσε: Το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο των νικητών, όταν και πήραν μια μικρή, αλλά σημαντική διαφορά!