27/04/2023
Sicarios BC 32 23 17 23 - 95 -
Salonica Titans 24 10 17 20 - 71 -

Με το δεξί στα play offs οι Sicarios!

Η πρώτη περίοδος ήταν ισορροπημένη και έληξε με σκορ 32-24 υπέρ των Sicarios. Ο Μητσάκης ξεχώρισε με τα σουτ του και τα συνεχόμενα καλάθια, ενώ ο Πούλιος αντέδρασε γρήγορα και κατάφερε να κρατήσει τους Titans στο παιχνίδι.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Sicarios πήραν τον έλεγχο του αγώνα και οι Titans δυσκολεύτηκαν να ακολουθήσουν. Με σκορ 55-34, οι Sicarios είχαν μεγάλο προβάδισμα και οι παίχτες τους συνέχισαν να εκτελούν τα σχέδιά τους στο γήπεδο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Sicarios έχασαν λίγο την ομοιογένεια τους και οι Salonica Titans το αξιοποίησαν αυτό, μειώνοντας την διαφορά τους στο σκορ με 72-51. Ωστόσο, οι Tιτάνες δεν παρέλειψαν να επιδείξουν την ανταγωνιστική τους διάθεση και συνέχισαν να αγωνίζονται σκληρά.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Titans δεν κατάφεραν να αλλάξουν την ροή του αγώνα και οι Siacarios κατάφεραν να επιβεβαιώσουν τη διαφορά στο σκορ με μια εντυπωσιακή εμφάνιση, τελικά επικρατώντας με 95-71.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Παπαθανασίου ο οποίος πέτυχε 31 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Ενώ πρωταγωνιστής για τους Titans είναι ο Γιάννης Δελανδρέας ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Sicarios BC: Λεφάκης , Πανταζής 6 , Μητσάκης 24 (5) , Παπαθανασίου 31 (2) , Ξιούφης 2 , Κυριαζίδης 16 , Παπασταθόπουλος 16 (2)

Salonica Titans: Δελανδρέας 12 , Καλογήρου 9 , Καλαθάς 6 , Λάππας 8 , Αξάς 11 (1) , Τράκας 6 (2) , Πουλιος 19 (2)