21/09/2022
Brokers 18 9 13 10 - 50 -
Kamptzida lizards 14 15 23 18 - 70 -

Με το δεξί στις υποχρεώσεις τους οι Kamptzida Lizards!

Οι Brokers από την πρώτη στιγμή του αγώνα πίεσαν αρκετά τους Lizards καταφέρνοντας να αναπτύξουν και μια μικρή διαφορά της τάξεως των 4 πόντων βάζοντας τις βάσεις για μια πολύ καλή εμφάνιση. Ο Φραγκουλίδης ήταν αυτός που ξεχώρισε για την ομάδα των Brokers την ίδια ώρα που οι Lizards προσπαθούσαν να ορθοποδήσουν.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως οι Kamptzida όχι μόνο κάλυψαν την διαφορά αλλά κατάφεραν να περάσουν και μπροστά στο σκορ χάρης στην άψογη εμφάνιση τους και στο πολύ όμορφο και ομαδικό παιχνίδι , ο Πεφτιτσέλης και ο Λίγκος ήταν οι τελικοί αποδέχτες μετά από τις όμορφες προσπάθειες των συμπαιχτών τους και έτσι χάρισαν στην ομάδα τους μια διαφορά 2 πόντων.

Το μομέντουμ όμως είχε περάσει ήδη στα χέρια των Kamptzida Lizards και έτσι στην τρίτη περίοδο συνεχίζοντας το ομαδικό και εξαιρετικό παιχνίδι η διαφορά διευρύνθηκε στους 12 πόντους με πρωταγωνιστή αυτή την φορά τον Βασίλη Καρακίτσιο. Οι Brokers χάνοντας την μια επίθεση μετά από την άλλη δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και έτσι έμεινα αρκετά πίσω τόσο σε ρυθμό όσο και σε σκορ.

Το τελευταίο δεκάλεπτο θα χαρακτηριστεί κυρίως από τις αποτυχημένες προσπάθειες των Brokers να ανακάμψουν καθώς χάρης στα αρκετά άστοχα σουτ περιορίστηκαν μόνο στους 10 πόντους , έτσι το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς θα περάσει στα χέρια των Kamptzida Lizards με τελικό σκορ 50-70.

Brokers: Γάκης , Μαυρομανώλης 9 (3) , Ψαρόπουλος 2 , Τσιταμπάνης 2, Φαντίδης 8 , Φραγκουλίδης 17 (3) , Ζαφείρης 2 , Μοσχάκης , Πεχλιβάνης 10 , Σιμητόπουλος

Kamptzida Lizards: Πεφτιτσέλης 11 (1) , Ατματζίδης 8 , Κουκούλης 2 , Ζαχαρτζίδης 5 (1) , Τσερέλης 5 (1) , Πεφτιτσέλης , Αποστόλου 2 , Λίγκος 15 (1) , Αρβανίτης 6 (1) , Καρακίτσιος 16 (1)