12/04/2024
Never Again 14 17 7 10 - 48 -
Respect 12 21 18 30 - 81 -

Με το ένα βήμα στην επόμενη φάση οι Respect!

Και οι δύο ομάδες είχαν τους καλύτερους παίκτες τους στο παρκέ, με τους Καμαρά και Κουλεμάνη να εκπροσωπούν τους Never Again και τους Μυλωνά, Πολύζο και Χατζάκη να αποτελούν την πυρήνα των Respect. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ένας αμφίρροπος αγώνας, με τις δύο ομάδες να ανταγωνίζονται σκληρά για κάθε πόντο. Οι Never Again κατάφεραν να κρατήσουν έναν μικρό προβάδισμα και να τερματίσουν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ, με 14-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια πιο εντατική περίοδος, με τις δύο ομάδες να ανεβάζουν τον ρυθμό τους. Οι Respect προέβησαν σε αποφασιστικές επιθέσεις και οι Never Again αντέδρασαν με αντίστοιχη ένταση. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με μια μικρή διαφορά στο σκορ, υπέρ των Respect με 31-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Respect επιδείκνυαν ασταμάτητη δυναμική και επιθετικότητα, ενώ οι Never Again φάνηκαν να υστερούν στην άμυνα. Οι Μυλωνάς, Πολύζος και Χατζάκης ηγήθηκαν της ομάδας τους, καταφέρνοντας να αυξήσουν σημαντικά τη διαφορά στο σκορ. Με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Respect προηγούνταν με 38-51.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια επιβεβλημένη εμφάνιση από τους Respect. Με αυξημένη αυτοπεποίθηση και ακόμα μεγαλύτερη αποφασιστικότητα, κατάφεραν να επεκτείνουν το προβάδισμά τους και να κλείσουν το παιχνίδι με εντυπωσιακό τελικό σκορ 48-81.

MVP αναδείχθηκε ο Ευθύμιος Μυλωνάς ο οποίος πέτυχε ένα φοβερό Double Double έχοντας 27 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Never Again είναι ο Γιώργος Καμαράς ο οποίος έβαλε 16 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 2 , Μυλιόρδος 8 (2) , Παπαϊωάννου , Ψαλλίδας 3 , Καμαράς 16 (4) , Σαμαράς 7 (1) , Κουλεμάνης 10 , Γουναρίδης 2

Respect: Πολύζος 18 (3) , Μυλωνάς 27 , Ανδρεάδης 5 (1) , Γριδας 4 , Aξάς 14 , Χατζάκης 13 (1) , Πετρούδης