06/12/2023
Gul’dan Warlocks 8 16 13 23 - 60 -
Trailers 14 9 17 13 - 53 -

Με τρομερό Κεχαγιά οι Warlocks!

Με τον Στέφανο Κεχαγιά να πραγματοποιεί σπουδαία εμφάνιση (23π.) οι Gul’dan Warlocks πέτυχαν σημαντική νίκη επί των Trailers για τον δεύτερο όμιλο της Development 2 League.

Καλύτερα ξεκίνησαν το ματς οι Trailers, καθώς με το δίδυμο Βλάχος (9π.) - Αντωνίου (5π.) να ξεχωρίζει, μπήκαν σε θέση οδηγού. Άργησαν να βρουν τα πατήματά τους οι μετέπειτα νικητές, παρά την προσπάθεια των Κεχαγιά (6π.) και Καρλαύτη (2π.). Σκορ 1ου δεκαλέπτου, 8-14.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου οι gamers ήταν σαφώς ανώτεροι, ανατρέποντας την εις βάρος κατάσταση με επιμέρους 16-9 και με πρωταγωνιστές τους Κεχαγιά (6π.), Ελευθερίου (5π.), Λουκίσσα (3π.) και Καρλαύτη (2π.). Στην αντίπερα όχθη, οι Trailers διένυσαν το λιγότερο παραγωγικό τους διάστημα και πήγαν στα αποδυτήρια όντες πίσω με έναν πόντο. Σκορ ημιχρόνου, 24-23.

Μετά την ανάπαυλα οι Trailers επανεμφάνισαν το καλό τους πρόσωπο και με επιθετικό κρεσέντο του Βλάχου (11π.) ξανά πήραν τα ηνία του αγώνα. Οι Warlocks ήταν πολύφωνοι, όμως είχαν αρκετά κενά διαστήματα και έτσι ξεκίνησαν την τελευταία περίοδο με -3. Σκορ 3ου δεκαλέπτου, 37-40.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κεχαγιάς (14π.) πήρε στις πλάτες του τους Warlocks και όντας ασταμάτητος οδήγησε την ομάδα του στη νίκη. Οι Trailers πάλεψαν μέχρι το τέλος, χάρη στα καλάθια των Παπαδόπουλου (5π.), Βλάχου (3π.), Δέτση (3π.) και Αντωνίου (3π.), όμως δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα.

Στο τέλος του αγώνα, οι Gul’dan Warlocks είχαν 19/40 δίποντα, 1/11 τρίποντα και 19/30 βολές. Μάζεψαν 42 ριμπάουντ, μοίρασαν 5 ασίστ, έκλεψαν 6 φορές, ενώ είχαν 16 λάθη και 1 μπλοκ. Στον αντίποδα, οι Trailers είχαν 10/38 δίποντα, 8/34 τρίποντα και 9/18 βολές. Μάζεψαν 39 ριμπάουντ, μοίρασαν 11 ασίστ, έκλεψαν 11 φορές, ενώ είχαν 11 λάθη και 2 μπλοκ.

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Ελευθερίου με 15 πόντους και double-double, έχοντας 5/10 δίποντα και 5/9 βολές. Μάζεψε 20 ριμπάουντ, έδωσε 2 ασίστ, ενώ είχε 3 κλεψίματα και 1 μπλοκ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κωνσταντίνος Βλάχος με 23 πόντους και double-double, έχοντας 7/11 δίποντα, 1/6 τρίποντα και 6/11 βολές. Μάζεψε 18 ριμπάουντ, έδωσε 1 ασίστ, έκλεψε 4 φορές, ενώ είχε 5 λάθη.

Gul’dan Warlocks (Πέτροβιτς) : Ελευθερίου 15, Καρλαύτης 6, Κεχαγιάς 28, Κωνστανάκης 2, Λουκίσσας 5 (1), Μαμουτζής, Μήτσας 4, Πέτροβιτς.

Trailers (Αντωνίου) : Αντωνίου 8 (2), Βλάχος 23 (1), Γεωργούντζος, Δέτσης 6 (2), Ζαφρακόπουλος 3 (1), Ζαχαριουδάκης, Παπαδόπουλος 8 (2), Πυριόχος 5.

Τι μας άρεσε : Το πάθος των δύο ομάδων.