22/06/2023
Themis BC 16 24 20 15 - 75 -
Never Again 16 14 14 9 - 53 -

Μεγάλη νίκη για τους Honeymood Themis!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους δύο αντίπαλους να επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση στο παρκέ. Οι Ματακίδης, Ανδρέου, Γεωργίου και Βαλεργάκης των Honeymood Themis ήταν σε εξαιρετική φόρμα, ενώ οι Χαρισόπουλος και Σαχινίδης των Never Again δεν παρέλειπαν να εντυπωσιάζουν. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν με αμοιβαία επίθεση και άμυνα, και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία στο σκορ, 16-16.

Καθώς ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Honeymood Themis ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να δημιουργήσουν μια ουσιαστική διαφορά. Οι Ματακίδης, Ανδρέου, Γεωργίου και Βαλεργάκης συνεργάστηκαν αρμονικά, ενώ οι Never Again προσπάθησαν να ανταποκριθούν με τους Χαρισόπουλο και Σαχινίδη να κάνουν τη δική τους προσπάθεια. Οι Honeymood Themis προηγήθηκαν με 40-30 στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου, αποδεικνύοντας την ανωτερότητά τους στο γήπεδο.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, η ομάδα των Honeymood Themis συνέχισε να εντυπωσιάζει με την απόδοσή της. Οι παίχτες συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο παρκέ, δημιουργώντας κενά και σημεία για την ομάδα τους. Από την άλλη πλευρά, οι Never Again προσπάθησαν να αποκαταστήσουν την ισορροπία, αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 60-44 υπέρ των Honeymood Themis, μια διαφορά που φαινόταν ασφαλής για την ομάδα τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Honeymood Themis διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι παίχτες συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απίστευτη απόδοσή τους και η ομάδα τους απέσπασε μεγαλύτερη διαφορά. Οι Never Again πάλεψαν για την ανατροπή, αλλά δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στην πίεση. Το τελικό σκορ ήταν 75-53 υπέρ των Honeymood Themis, που κατέκτησαν μια εντυπωσιακή νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Εμμανουήλ Βαλεργάκης ο οποίος παραλίγο να κάνει triple double καθώς είχε 11 πόντους , 10 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Ενώ για τους Never Again πρωταγωνιστής είναι ο Γιώργος Σαχινίδης ο οποίος έκανε και αυτός double double με 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Honeymood Themis: Σαρρής 3 (1) , Ματακίδης 21 , Γεωργίου 11 (1) , Ζαχαριάδης , Βαλεργάκης 11 (1) , Μουστόπουλος 2 , Ανδρέου 12 (2) , Νικολούσης 9 (3) , Δρίζης , Χαβαλές 6

Never Again: Φραντζής 9 , Τιτίρλας 2 , Μυλιόρδος 4 , Παπαϊωάννου , Χιώτης , Συρόπουλος , Σαχινίδης 12 (2) , Λεφάκης 4 (1) , Χαρισόπουλος 14 (3) , Λουκοβίτης 6 , Τσαλκίτζης 2