13/04/2024
Air Ballers 8 12 13 14 - 47 -
Los Angeles Bakers 14 17 23 17 - 71 -

Μεγάλη νίκη για τους Los Ampeles Bakers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Bakers να αναλαμβάνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Με τους Ντινόσι και Στούπας Βασίλης να επιδεικνύουν την τεχνική τους και την αποφασιστικότητά τους, η ομάδα των Bakers κατάφερε να κερδίσει το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 8-14.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Bakers συνέχισαν να δείχνουν την ανωτερότητά τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου η ομάδα των Bakers επέδειξε αποφασιστικότητα και επιθετική δύναμη. Με την αποτελεσματική συνεργασία των παικτών της, κατάφεραν να διπλασιάσουν το προβάδισμά τους, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 20-31.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου οι Air Ballers προσπάθησαν να ανταποκριθούν στο προβάδισμα των αντιπάλων τους. Παρόλες τις προσπάθειές τους, όμως, οι Bakers συνέχισαν να κυριαρχούν στο γήπεδο, φτάνοντας το σκορ στο 33-54 μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Καθώς πλησιάζαμε προς το τέλος του αγώνα, οι Bakers διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Ντινόσι και Στούπας Βασίλης, κατάφεραν να αντιμετωπίσουν με αποτελεσματικότητα την αντίδραση των Air Ballers και να κλείσουν τον αγώνα με τελικό σκορ 47-71.

Πολυτιμότερος του αγώνα είναι ο Γεώργιος Λαζαρίδης ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ καθώς επίσης είχε και 8 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Air Ballers είναι ο Rick Κρυστάλλης που έβαλε 7 πόντους και πήρε 12 ριμπάουντ.

Air Ballers: Καραγιάννης 5 , Κρυστάλλης 7 , Χρυσοβελίδης , Πανταλώνας 11 (1) , Γκουστιλης 5 (1) , Συμεωνιδης 5 (1) , Τατιτζικίδης 8 (2) μ Κουτζιαμπασης 6

Los Angeles Bakers: Στούπας Δ. , Στούπας Β. 16 , Λαζαρίδης 7 (1) , Καραμανίδης 6 , Στεργιόπουλος 9 (1) , Ντινόσι 27 (1) , Ατματσίδης 6