28/01/2020
Vatos Krokos 12 13 14 9 - 48 -
Bobeeres 11 13 8 7 - 39 -

Μεγάλη νίκη για Vatos Krokos!

Σε ένα παιχνίδι με πολλές επαφές, πολύ δύναμη και πολλές όμορφες ενέργειες , οι Vatos Krokos πήραν τη νίκη απέναντι στους Bobberes με 48-39, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό του Κολωνού, στα πλαίσια της Development κατηγορίας.
Άστοχοι ξεκίνησαν το παιχνίδι ο Αγάθος και οι Bobberes, με τους Vatos Krokos να παίρνουν ενα μικρό προβάδισμα στις αρχές του δεκαλέπτου, αλλά αυτό να εξανεμίζεται καθώς η αγωνιστική άνοδος του Αγάθου έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με την στόχος και τις βιαστικές ενέργειες να υπερτερούν της ποιότητας των δύο ομάδων, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 12-11.
Η είσοδος του Ζουλού έδωσε την απαραίτητη ενέργεια στους φιλοξενούμενους Bobberes, με τον πολύ καλό Βιτζιλαίο να είναι το αντίπαλο δέος για Vatos Krokos, με τον Θανάση Αντωνόπουλο να σκοράρει στον αιφνιδιασμό, λίγο πριν την ανάπαυλα, με το ημίχρονο τελικά να κλείνει στο 25-24 για Vatos.
Ήλεγχαν το παιχνίδι οι Vatos Krokos στο τρίτο δεκάλεπτο, μαζί και τη διαφορά των 3-5 πόντων, με τον ενεργητικό Αμαργιανό να ξεχωρίζει και να σκοράρει για τους γηπεδούχους, με τον άστοχο Αρβανιτέλλη από Bobberes δυστυχώς για την ομάδα του να μη μπορεί να δώσει σκορ, με ένα καλάθι του Μαλαμίτση με τη λήξη να γράφει το 39-32.
Άστοχες οι ομάδες στην αρχή του τελευταίου δεκαλέπτου, με τους Μπιστούνα από Vatos και Αγάθο από Bobberes να σκοράρουν εναλλάξ στη συνέχεια και τους Vatos Krokos να φτάνουν τελικά στο ροζ φύλλο αγώνα, καθώς δεν περιείχε ανατροπή η προσπάθεια των φιλοξενούμενων, με 48-39.
Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Βιτζιλαίος με 13 πόντους, 14 ριμπάουντ και ένα λάθος.
Από πλευράς Bobberes ξεχώρισε ο Ανδρέας Αγάθος με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και 4 λάθη.
Συνολικά οι Vatos Krokos είχαν 15/40 δίποντα, 1/18 τρίποντα, 15/28 βολές, 39 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 7 κλεψίματα και 9 λάθη.
Συνολικά οι Bobberes είχαν 13/43 δίποντα, 0/10 τρίποντα, 13/22 βολές, 45 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4 κλεψίματα και 17 λάθη.